Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Tu króluje zbrodnia! "Awers” najlepszą antologią kryminalną od lat!

Pierwsze recenzje nie pozostawiają wątpliwości. "Awers" to zbiór opowiadań, jakiego na rynku nie było od lat! Dwunastu czołowych polskich autorów kryminalnych stworzyło antologię dostarczającą szereg emocji. Mocną, mroczną, zabierającą czytelników w dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia.

Share
Tu króluje zbrodnia! "Awers” najlepszą antologią kryminalną od lat!
Źródło: Materiały prasowe
div2wru

Idealne życie jest ułudą

Nie ma wątpliwości, że idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią częściej, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo.

Przekonają się o tym czytelnicy, którzy zdecydują się sięgnąć po "Awers".

div2wru

W antologii znajdziemy historie, które mogły przydarzyć się każdemu. Wyimki z codzienności dobrze nam znanej. To dlatego tak bardzo te opowieści działają na wyobraźnię. To dlatego z zapartym tchem śledzi się poczynania bohaterów. Zaglądając do kolejnych opowiadań, czytelnik niejednokrotnie złapie się na myśli, że opisywane w nich zdarzenia nie są nierealne, a ich bohaterowie to ludzie tacy jak my.

"Awers": dwanaście opowiadań o emocjach prowadzących do zbrodni

„Jak dobrze znasz swojego męża?” – pyta Magda Stachula, już pierwszym zdaniem opowiadania "Praga" wzbudzając niepokój. Do czego może być zdolny człowiek napędzany zemstą, brutalnie pokazuje Adrian Bednarek, a całą prawdę o kłamstwie obnaża Izabela Janiszewska. Hanna Greń napisała opowiadanie o… miłości. A konkretnie o trudnych życiowych wyborach i granicach przekraczanych dla tych, których się kocha. Doskonale ten temat rozumie także bohaterka „Maryjki” Marty Guzowskiej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Mrocznie, ciemno, niebezpiecznie i krwawo jest u Bartosza Szczygielskiego. Jego "Przystawka" niejednego ściśnie za gardło! Garść przemyśleń o współczesności i przewrotne zakończenie zapowiada Mariusz Zielke, a Przemysław Żarski opowiada o strachu, jaki towarzyszy rodzicom na myśl o tym, co może przydarzyć się ich dzieciom.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dla swoich czytelników autorzy przygotowali wiele niespodzianek. Ryszard Ćwirlej swoim tekstem zapowiada zupełnie nowy rozdział twórczości, a Marta Matyszczak udowadnia, że doskonale odnajduje się nie tylko w stylistyce komedii kryminalnej. U Małgorzaty Rogali spotkacie bohaterów, których fani mistrzyni kryminału psychologicznego znają i uwielbiają. Najkrótsze śledztwo w ich karierze przyniesie sporo emocji i z pewnością zachęci do lektury powieści autorki tych czytelników, którzy wcześniej nie mieli takiej okazji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Awers" to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat, w którym nie brak złowieszczych detali. Pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii, niemal pulsujących od zawartego w nich zła.

div2wru

Podziel się opinią

Share
div2wru
div2wru