Trwa ładowanie...
d3gk8ct

Paulo Coelho

AFP
Źródło: AFP

Zanim w wieku 38 lat zadebiutował jako autor powieści, był autorem sztuk teatralnych, reżyserem teatralnym, pisał teksty piosenek dla najpopularniejszych w Brazylii gwiazd muzyki pop. Wkrótce potem zajął się dziennikarstwem telewizyjnym i pisaniem scenariuszy dla TV. Wychowany w katolickiej rodzinie, uczeń jezuickiej szkoły w poszukiwaniu swojej drogi duchowej poznał w młodości inne religie, sekty, tajemne ugrupowania. Przełomem w jego życiu była odbyta w 1986 pielgrzymka do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostella.

Mistyka tego miejsca wywołała we mnie taki wstrząs, że musiałem o tym napisać - wspominał po latach.

Świadectwem tego przeżycia była opublikowana w 1987 książka Pielgrzym. Rok później powstał Alchemik, który po pokonaniu początkowej nieufności wydawców stał się niezwykłym fenomenem wydawniczym i czytelniczym w wielu krajach świata. Następnie wydał powieści Brida (1990), Walkirie (1992), Maktub (1994) oraz tytuły, które obecnie rywalizują z Alchemikiem na światowych listach bestsellerów: Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam (1994), Piąta góra (1997).

Jego książki zostały opublikowane w nakładzie 210 milionów egzemplarzy, w ponad 168 krajach świata, w przekładach na 81 języków

d3gk8ct

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gk8ct
d3gk8ct
d3gk8ct