Trwa ładowanie...
d357c37

Joanna Jax

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Joanna Jax jest współczesną autorką specjalizującą się w sadze rodzinnej i powieści historycznej. Zanim przeniesie czytelników w czasie, prowadzi pogłębione studia na temat miejsc, postaci i wydarzeń, które mogą dziś wskrzesić tylko literatura i pamięć.

Joanna Jax – kim jest?

Joanna Jax to polska pisarka tworząca pod pseudonimem artystycznym (w rzeczywistości ma na nazwisko Jakubczak). Swoją działalność literacką traktuje jako hobby, a do wydania debiutanckiej powieści przygotowywała się przez kilkanaście lat, pisząc krótkie opowiadania i felietony. Zawodowo związana jest z branżą finansową. Urodziła się, mieszka i pracuje w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W wolnych chwilach zajmuje się również malowaniem na szkle techniką warstwową.

Joanna Jax – książki

Joanna Jax dała się poznać szerszej publiczności w 2014 roku jako autorka "Dziedzictwa von Becków" – wielowymiarowej historii miłości między polską nauczycielką Marią Tarnowską a oficerem SS Wernerem von Beckiem, rozgrywającej się na przestrzeni osiemdziesięciu lat w okupowanej Polsce, nazistowskich Niemczech i powojennej Francji. W związku z entuzjastycznym przyjęciem powieści pisarka wkrótce zdecydowała na publikację drugiej części sagi ("Piętna von Becków"), opowiadającej o perypetiach Julii – prawnuczki Marii i Wernera – która udaje się w podróż, by odkryć burzliwe dzieje swoich przodków. W tym samym czasie autorka rozpoczęła też drugi cykl literacki – "Zemsta i przebaczenie". W tomie I ("Narodziny gniewu") czytelnik poznaje dwóch braci rozdzielonych jako mali chłopcy i po latach stających twarzą w twarz z demonami przeszłości. W tomie II ("Otchłań nienawiści"), obfitującym w drastyczne sceny, bohaterowie poprzedniej części zostają rzuceni w wir II wojny światowej, a kolejne tomy ("Rzeka tęsknoty", "Morze kłamstwa", "Bezkres nadziei", "Dolina spokoju") ukazują ich zmagania z przewróconym do góry nogami światem. W książkach Joanny Jax oprócz pogłębionych psychologicznie postaci bohaterem jest wielka historia, która wikła losy ludzi – zwyczajnych i tych niezwykłych. Zmusza do dokonywania trudnych wyborów, staje się powodem cierpienia i goryczy, lecz także popycha do namiętnych uczuć, bezwarunkowego oddania. Nigdy nie zostaje wymazana z pamięci, ponieważ wpływa na losy przyszłych pokoleń.

d357c37

Podziel się opinią

31
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d357c37
d357c37
d357c37