Trwa ładowanie...
d2dz4pu

Harlan Coben

W 1984 roku ukończył Amherst College (specjalność: "nauki polityczne"), a potem pracował w turystyce (m.in. jako przewodnik na szlaku Costa del Sol w Hiszpanii), Obecnie mieszka z żoną, Anne Amstron - Coben, oraz czwórką dzieci w New Jersey.

Pisarz zadebiutował w 1995 roku powieścią Bez skrupułów, jednak to wydanie thrillera pt. Nie mów nikomu okazało się przełomem w jego karierze i przyniosło mu międzynarodową sławę.

Jako jedyny autor, otrzymał trzy prestiżowe nagrody przyznawane książkom z gatunki kryminał / thriller: Edgar Award, Shamus Award i Anthony Award, a także został wyróżniony wieloma innymi nagrodami m.in. Fresh Talent Award (Nagrody dla Nowego Talentu) za Jeden fałszywy ruch.

Książki Cobena (Bez pożegnania, Nie mów nikomu, Tylko jedno spojrzenie, czy Jedyna szansa") zbierają bardzo dobre recenzje krytyków na całym świecie i cieszą się duża popularnością wśród czytelników. Po jego dzieła sięgnęło również Hollywood - w 2006 roku Guillaume Canet wyreżyserował film na podstawie powieści Cobena Nie mów nikomu.

d2dz4pu

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz4pu
d2dz4pu
d2dz4pu