Trwa ładowanie...
d1m828j

Katarzyna Bonda

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Cezary Piwowarski

Katarzyna Bonda to dziennikarka i autorka powieści kryminalnych, które wielokrotnie okazywały się bestsellerami.

Katarzyna Bonda – wykształcenie i kariera dziennikarska

Katarzyna Bonda urodziła się w Białymstoku, chodziła do liceum w Hajnówce, a studiowała w Warszawie na kierunku dziennikarstwo, który ukończyła w 2004 roku. Przeniosła się do Warszawy i tam pracowała w redakcjach m.in. "Super Expressu", "Naj", "Wprost" i "Newsweeka".

Katarzyna Bonda skończyła również scenopisarstwo, wykłada kreatywne pisanie i prowadzi warsztaty pisarskie.

Katarzyna Bonda – kariera pisarska

Debiutem pisarskim Katarzyny Bondy była powieść kryminalna "Sprawa Niny Frank", która ukazała się w 2007 roku i została uznana za debiut roku przez Media Express, a także uzyskała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Książka zapoczątkowała serię o psychologu śledczym Hubercie Meyerze.

W 2014 roku ukazała się druga popularna seria kryminalna Katarzyny Bondy – Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Pierwszy tom "Pochłaniacz" w 2015 roku na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów nagrodę publiczności, a tom drugi "Okularnik" został Bestsellerem Empiku 2015.

Poza cyklami Katarzyna Bonda napisała też podręcznik kreatywnego pisania ("Maszyna do pisania") oraz książki dokumentalne "Polskie morderczynie" (2008) i "Zbrodnia niedoskonała" (2009).

Kryminały Katarzyny Bondy trafiły m.in. na rynek niemiecki, czeski, rosyjski i holenderski. Przeniesienia książek Katarzyny Bondy na rynki zagranicznych podjęły się też wydawnictwa anglojęzyczne takie jak Hodder & Stoughton i Random House.

Katarzyna Bonda – życie osobiste

Rodzina Katarzyny Bondy pochodzi z Białorusi; autorka ma córkę Ninę z fotografem Piotrem Sadurskim, z którym się rozstała. Później związała się z pisarzem Mariuszem Czubajem.

d1m828j

Podziel się opinią

4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m828j
d1m828j
d1m828j