Trwa ładowanie...
d3qx2nz

J. D. Robb

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

J. D. Robb jest członkinią mnóstwa zrzeszeń pisarskich. Cenią ją również koledzy po fachu? A kim jest tajemnicza pisarka, przyjęta jako pierwsza autorka do prestiżowego Romance Writers of America Hall of Fame?

J. D. Robb - życiorys Nory Roberts

J. D. Robb to nikt inny jak amerykańska pisarka Nora Roberts - Eleanor Marie Robertson. Pod tym pseudonimem autorka pisze kryminały z serii "In Death". Powieściopisarka przyszła na świat w religijnej rodzinie, miała czwórkę rodzeństwa (samych starszych braci) i uczęszczała do katolickiej szkoły. Zawsze lubiła wymyślać ciekawe historie i czytać książki. Nora Roberts dosyć młodo wyszła za mąż za Ronalda Aufdema Brinke w 1968 roku i wyprowadziła się z domu. Próbowała swoich sił w pracy aplikanta adwokackiego, ale nie nadawała się do tego. Urodziła dwóch synów, Dana i Jasona i pracowała dorywczo. Podczas zamieci śnieżnej rozpoczęła przygodę z pisaniem, w efekcie której poznał ją cały świat. Wcześniej jednak niejednokrotnie odrzucano jej dzieła. Rozwódka nie doznała jednak odrzucenia ze strony wynajętego do zrobienia półek na książki podwykonawcy, który został drugim mężem Nory Roberts, podróżował z nią po innych kontynentach i pomógł w otwarciu własnego biznesu - księgarni.

Nora Roberts przed J. D. Robb

Pierwszą książką Nory Roberts była powieść "Irlandzka wróżka" z 1981 roku. Kilkadziesiąt lat później pisząca pod pseudonimem J. D Robb Nora Roberts to nr 1 wśród najlepiej sprzedających się autorów "New York Timesa". A dotyczy to przeszło 215 tytułów! W Polsce jej książki publikują przede wszystkim takie duże wydawnictwa, jak Prószyński i S-ka, Amber, Świat Książki, Harlequin Enterprises, Mira czy Burda Publishing Polska.

Na podstawie książek Nory Roberts kręcone są również filmy telewizyjne. Dotychczas zrealizowano takie tytuły, jak "Angels Fall", "Płomienie wspomnień", "Księżyc nad Karoliną", "Niebo Montany" (wszystkie z 2007 roku) oraz "Noc na bagnach Luizjany" (2009).

J. D. Robb - książki

Zarówno książki J. D. Robb, jak i Nory Roberts są uwielbiane przez miliony czytelniczek na całym świecie. Autorka świetnie wnika w tajniki męskich umysłów dzięki otoczeniu jej przez przedstawicieli płci brzydkiej w rodzinie w zasadzie od zawsze. Jej powieści są dobrze skonstruowane, stanowią nie tylko jednowymiarowe romanse, ale efektywne połączenie wielu gatunków literackich. Nora Roberts i J. D. Robb są niezwykle oryginalne, sprzedają się świetnie i zostały docenione wieloma nagrodami branżowymi.

Seria "In Death" J. D. Robb to kawał konkretnego kryminału. Ponadto autorka pisze także pod pseudonimami Jill March oraz Sarah Hardesty. To przede wszystkim powieści z wątkiem romantycznym w tle.

d3qx2nz

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qx2nz
d3qx2nz
d3qx2nz