Trwa ładowanie...
d1vapny

Amber Wydawnictwo Sp. z o.o.

Wydawnictwo AMBER to wiodący wydawca bestsellerów. W ciągu 19 lat istnienia opublikowaliśmy 5200 tytułów, w kilkudziesięciu seriach i 44 300 000 egzemplarzy. Nasza oferta wydawnicza to literatura piękna: współczesna proza światowa (Leonie Swann, Diane Setterfield, Clifford Chase, Vonnegut, Oë, Calvino, Khadra, Restrepo), thrillery (Grisham, Crichton, le Carré, Kellerman, Ludlum, Clancy, Cussler), kryminały z klasą (Peter Lovesey, Laura Lippman), powieści obyczajowe, romantyczne thrillery i romantyczne komedie (Steel, Krentz, Cabot), romanse historyczne (Quick), powieści historyczne, SF (STAR WARS), fantasy (TOLKIEN – bibliofilskie edycje), literatura dla młodzieży (bestsellerowe serie Pamiętnik księżniczki, Plotkara), historia (biografie – seria Wielcy Historii, tajemnice historii i jej kontrowersyjne interpretacje oraz wojna i militaria i tajemnice starożytności), literatura faktu, literatura popularnonaukowa, albumy i poradniki.

Wydawnictwo AMBER powstało 28 lutego 1989 roku jako pierwsza w Polsce prywatna oficyna wydawnicza. Zaczynaliśmy od zera, mając 5000 pożyczonych dolarów i dziewięcioletniego fiata. Bez doradców ekonomicznych i prawnych. Wszystkiego uczyliśmy się sami, najskuteczniej na własnych błędach. I odnieśliśmy sukces: wprowadziliśmy na polski rynek nieobecną dotąd współczesną klasykę światowej literatury popularnej: sensacyjnej i SF. W AMBERZE ukazały się w kilkusettysięcznych nakładach powieści Ludluma, Forsytha, Folletta, Kinga, Koontza, nadając książce w Polsce rangę kultury masowej.

Przetrwaliśmy wielki krach na rynku w 1992 roku, a potem trwającą do dziś sytuację permanentnego, głębszego lub płytszego kryzysu w branży wydawniczej i księgarskiej. Dziś możemy się poszczycić stabilną, wysoką na rynku pozycją. Pozostajemy w ścisłej czołówce polskich wydawców literatury pięknej z pierwszych miejsc światowych list bestsellerów oraz literatury historycznej. Tytuły AMBERA są na polskich listach bestsellerów, wśród najlepiej sprzedających się książek w Polsce. Co roku wzbogacamy naszą ofertę o nowe gatunki, nowych autorów i nowe tytuły. Od lat prowadzimy wielkie kampanie promocyjne. Billboardy, bannery, plakaty w wagonach warszawskiego metra i standy w księgarniach reklamujące nasze bestsellery pojawiają się w największych miastach Polski. Inwestujemy w intensywną reklamę prasową oraz akcje promocyjne związane z wizytami naszych autorów w Polsce. Nasza coroczna oferta to blisko 400 tytułów. Oferta wartościowa, ciekawa, różnorodna, doceniona i wspierana przez media. Oferta dla każdego: od
literatury popularnej po ekskluzywną, od masowej po elitarną. Najlepsze książki na najwyższym poziomie literackim i edytorskim. Książki, które czyta cały świat.

d1vapny
Amber Wydawnictwo Sp. z o.o.
Rok powstania

1989

Adres

ul. Królewska 27

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 620 40 13

Numer faksu

(+48 22) 620 13 93

Adres WWW strony internetowej

http://www.amber.sm.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vapny
d1vapny
d1vapny