Trwa ładowanie...
dz3siig

Remigiusz Mróz

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

Remigiusz Mróz jest młodym autorem, ale z niezwykle bogatym dorobkiem, który przekroczył już 30 tytułów. Przyzwyczaił czytelników do dynamicznej akcji, nagłych zwrotów wydarzeń i napięcia, które nie pozwoli odłożyć książki aż do końca.

Remigiusz Mróz - biografia

Bestsellery Remigiusza Mroza to literatura na światowym poziomie. Mistrz suspensu uczęszczał do opolskich szkól, a następnie po maturze przeprowadził się do Warszawy. Ukończył administrację na stołecznej Akademii Leona Koźmińskiego, następnie prawo i w tamtejszym Kolegium Prawa obronił doktorat z nauk prawnych. Patronat nad nim objął Jan Wawrzyniak, recenzujący rozprawę Remigiusza Mroza ”Cyfryzacja sfery władztwa publicznego”. Publikował artykuły naukowe i został laureatem „Polska Cyfrowa 2020+”, prestiżowego konkursu organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Prywatnie Remigiusz Mróz jest człowiekiem prowadzącym zdrowy tryb życia. Sporo pracuje, ale codziennie znajduje czas na bieganie, słucha muzyki, cały czas czyta dla przyjemności i przykłada dużą wagę do relaksu przy dobrym jedzeniu.

Remigiusz Mróz – książki

Wśród książek Remigiusza Mroza każdy znajdzie coś dla siebie. Polski pisarz tworzy bowiem dzieła z pogranicza licznych gatunków literackich. Wśród tytułów Remigiusza Mroza dominują jednak zdecydowanie powieści - kryminały i thrillery - z elementami historycznymi, prawniczymi oraz science fiction, poruszające rozmaitą, także tą trudną, tematykę. Remigiusz Mróz wyróżnia się na polskim rynku literackim otrzymaniem podwójnej nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego.

Z najważniejszych książek Remigiusza Mroza zdecydowanie warto wymienić tetralogię z komisarzem Forstem, na którą składają się ”Ekspozycja”, ”Przewieszenie”, ”Trawers” i ”Deniwelacja”. Nie można pominąć również lektury serii z Joanną Chyłką: ”Kasacji”, ”Zaginięcia”, ”Rewizji”, ”Immunitetu” oraz ”Inwigilacji”. Remigiusz Mróz zasłynął także ”Wieżą milczenia”, ”Turkusowymi szalami”, ”Behawiorystą”, a także ”Wotum nieufności”, otwierającym nowy cykl.

Remigiusz Mróz - ”Parabellum”

Niezwykle ciekawy i wysoce oceniany jest trylogia Remigiusza Mroza ”Parabellum” z tytułami ”Prędkość ucieczki”, ”Horyzont zdarzeń” i ”Głębia osobliwości”. To historia braci Bronisława i Stanisława Zaniewskich, rozpoczynająca się tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Niesamowicie wartka akcja wciąga do samego końca. Remigiusz Mróz intrygująco przedstawia europejską tułaczkę Zaniewskich, zmagania ze sobą i ogarniętą wojną rzeczywistością, spektakularne ucieczki, afery szpiegowskie. U Mroza nie zabraknie także wątków miłosnych.

Remigiusz Mróz - Ove Løgmansbø

Pod pseudonimem Ove Løgmansbø Remigiusz Mróz stworzył kolejne tytuły, które prędko zostały bestsellerami na rodzimym rynku: składające się na trylogię rodem z Wysp Owczych ”Enklawę”, ”Połów” oraz ”Prom”. Mróz zainspirował się Craigiem Robertsonem, zdecydowanie odradzającym tą lokalizację jako tło do jakichkolwiek intrygujących czy zbrodniczych działań w książce – czymże jednak dla płodnego artysty jest wyzwanie?

Remigiusz Mróz
Data urodzenia

15.01.1987

Miejsce urodzenia

Opole

Bibliografia

Turkusowe szale

Parabellum 2. Horyzont zdarzeń

Parabellum 1. Prędkość ucieczki

W kręgach władzy (Tom 1). Wotum nieufności

Seria z komisarzem Forstem (#5). Zerwa

Seria z komisarzem Forstem (Tom 2). Przewieszenie

Pakiet: Behawiorysta / Iluzjonista

Pakiet Nieodnaleziona i Nieodgadniona

Głosy z zaświatów

Seria z komisarzem Forstem (Tom 4). Deniwelacja

Wieża milczenia. Pocket

Nieodgadniona

Inne Światy. Antologia inspirowana pracami Jakuba Różalskiego

W kręgach władzy (Tom 2). Większość bezwzględna

Seria z komisarzem Forstem (Tom 1). Ekspozycja

Ekspozycja

Behawiorysta

Wieża milczenia

Listy zza grobu

Pakiet: Ekspozycja / Przewieszenie / Trawers / Deniwelacja / Zerwa

Seria z komisarzem Forstem. Trawers

W kręgach władzy. Pakiet w Kręgach Władzy: Wotum nieufności, Większość bezwzględna, Władza absolutna

Nieodnaleziona

Pakiet: Listy zza grobu / Głosy z zaświatów

Lot 202

Halny

Pakiet: Ekspozycja / Przewieszenia / Trawers / Deniwelacja / Zerwa / Halny

Pakiet: Lot 202 / Halny

Szepty spoza nicości

Pakiet: Listy zza grobu / Głosy z zaświatów / Szepty spoza nicości

Ekstremista

Pakiet: Behawiorysta / Iluzjonista / Ekstremista

Przewieszenie

Trawers

Pakiet: Ekspozycja / Przewieszenie / Trawers / Deniwelacja / Zerwa / Halny / Przepaść

Pakiet: Halny / Przepaść

Projekt Riese

Obrazy z przeszłości

Pakiet: Listy zza grobu / Głosy z zaświatów / Szepty spoza nicości / Obrazy z przeszłości

Seria z komisarzem Forstem (Tom 8). Widmo Brockenu

Seria z komisarzem Forstem. Pakiet: Ekspozycja / Przewieszenie / Trawers / Deniwelacja / Zerwa / Halny / Przepaść / Widmo Brockenu

W kręgach władzy. Wotum nieufności

Światła w popiołach

Seria z komisarzem Forstem. Pakiet jubileuszowy: Ekspozycja / Przewieszenie / Trawers / Deniwelacja / Zerwa / Halny / Przepaść / Widmo Brockenu

Seria z komisarzem Forstem (Tom 8). Widmo Brockenu

Pakiet: Listy zza grobu / Głosy z zaświatów / Szepty spoza nicości / Obrazy z przeszłości / Światła w popiołach

W kręgach władzy (Tom 1). Wotum nieufności

dz3siig

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz3siig
dz3siig
dz3siig