Trwa ładowanie...

"Więzienie nauczyło mnie pokory". Kaźmierska o pobycie za kratkami w swojej książce

Dagmara Kaźmierska dała się poznać jako kontrowersyjna celebrytka, ale także płodna autorka. W ciągu kilku ostatnich lat wydała aż dwie autobiografie. W jednej z nich podzieliła się wstrząsającymi wspomnieniami o swoim pobycie więzieniu. "Wsadzili mnie do celi z dziewczyną, która dwa dni wcześniej zatłukła na śmierć staruszkę" - czytamy.

Dagmara Kaźmierska w jednej ze swoich autobiografii przybliża czytelnikom sekrety jej pobytu w więzieniuDagmara Kaźmierska w jednej ze swoich autobiografii przybliża czytelnikom sekrety jej pobytu w więzieniuŹródło: AKPA
d3v200y
d3v200y

Dagmara Kaźmierska ponownie pojawiła się na ustach wszystkich za sprawą występów w programie "Taniec z gwiazdami", w którym tworzyła parę z Marcinem Hakielem. Zaproszenie do programu kontrowersyjnej celebrytki budziło spore emocje. Polsatowi zarzucało się, że promuje osobę, której kryminalna przeszłość nie stanowi tajemnicy.

Jej karierę w Polsacie przekreślił tekst, który ukazał się niedawno na portalu Goniec. W artykule "Jak gwiazda Polsatu kazała zgwałcić Marysię. Mroczne tajemnice Królowej Życia", zapoznajemy się z zeznaniami byłej pracownicy celebrytki. Gdy tytułowa Marysia próbowała uciec, Kaźmierska miała ją pobić i zlecić gwałt na niej. W związku z tymi doniesieniami Telewizja Polsat zrezygnowała z nadawania programu "Dagmara szuka męża" z udziałem Kaźmierskiej na wszystkich swoich antenach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dagmara Kaźmierska o zachowaniu Conana i jego przeprosinach. "Wiem, że było źle"

Celebrytka w ciągu kilku ostatnich lat wydała dwie autobiografie. W "Prawdziwej historii Królowej Życia", która ukazała się w 2021 r., zdradza sekrety swojej drogi na szczyt, opowiada o latach dzieciństwa i kuluarach nagrywania znanego w całej Polsce programu "Królowe Życia".

d3v200y

Rok później do księgarń trafiła jej druga książka. "Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami" przybliża czytelnikom kulisy pobytu w więzieniu Dagmary Kaźmierskiej. Bohaterka "Królowych życia" na jednych z pierwszych kart autobiografii opisuje, jak doszło do jej aresztowania. Wszystko zaczęło się, gdy jadąc samochodem znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość.

"18 marca 2009 jechałam samochodem do Legnicy. Jak zawsze jechałam bardzo szybko. I j*b! Złapał mnie radar. Niedobrze. Kolekcję punktów karnych miałam już całkiem sporą. Ale nic, nie pierwszy, nie ostatni raz. Pogoda była piękna, mogłam myśleć o czymkolwiek, na przykład o wakacjach w Rio de Janeiro. Ale przyszło mi do głowy coś zupełnie innego" - zaczęła Kaźmierska.

"'Gdyby mnie teraz zamknęli, powiedzmy na jakiś rok, wyzerowałyby mi się wszystkie punkty. I miałabym czyste konto!', pomyślałam sobie. I zaraz: 'No co ja pie**olę. Czemu mieliby mnie zamknąć?'. No i k**wa! Zamknęli mnie następnego dnia. I tak dopadło mnie moje przeznaczenie" - pisała celebrytka.

"Co ja zrobiłam ze swoim życiem?". Kaźmierska gorzko o pobycie w więzieniu

W drugiej autobiografii Kaźmierskiej nie zabrakło wstrząsających historii. Autorka zdradziła, że była zmuszona przebywać w jednej celi z kobietą, która dopuściła się morderstwa. Był to czas głębokiej autorefleksji Kaźmierskiej.

d3v200y

"Wsadzili mnie do celi z dziewczyną, która dwa dni wcześniej zatłukła na śmierć staruszkę drewnianą tralką od poręczy. Akurat na obiad były te obrzydliwe, twarde pulpety w 90 procentach z mąki ziemniaczanej. Była dużą dziewczyną, więc dostała ich ze trzydzieści. Ja w ogóle nie mogłam jeść, a ona usiadła koło mnie z zieloną, plastikową miską pełną tych pulpetów i zaczęła je sobie wpychać do ust rękami, jeden po drugim, na dwa kęsy. Pochłaniała je. I wtedy coś we mnie pękło. 'Chryste, do czego ja doszłam, do czego doprowadziłam, że muszę z kimś takim siedzieć przy jednym stole? Co ja zrobiłam ze swoim życiem?' - czytamy.

Celebrytka miała to szczęście, że na jej drodze pojawiły się osoby, które zaakceptowały jej odmienność i przyjęły ją do swojego grona. Jak sama twierdzi, ciepło, jakiego wówczas doświadczyła, pomogło jej przetrwać.

"Dziewczyny od razu się mną zaopiekowały. Zrobiły mi herbatę, bo nie miałam ze sobą nic. Nawet nie wiem, czy by mi pozwolili coś przynieść z wolności, przecież każda rzecz pochodząca z tamtego świata musi przejść przez kontrolę. Ale one nie patrzyły na to. Dostałam herbatę, przywitały jak swoją, chociaż już na pierwszy rzut oka mocno się od nich różniłam. Miałam futro, fryzurę, świecące nowe buty. Byłam inna. Mogły powiedzieć: 'Wypi***alaj tam, z nami nie jedz'. To nie byłoby bardzo dziwne w więzieniu. Ale tak nie zrobiły. O nic mnie nie pytały. Nie próbowały się dowiedzieć, za co mnie wsadzili. Pamiętam tę herbatę i to, że mnie pocieszały. Bardzo mi to było wtedy potrzebne" - pisała "Królowa Życia".

"Więzienie nauczyło mnie pokory"

Dagmara Kaźmierska dokonuje swoistego bilansu swojego pobytu w więzieniu. Stwierdziła, że 14 miesięcy za kratkami nauczyło ją pokory i ukształtowało jej charakter. Po wyjściu na wolność zrozumiała, co tak naprawdę jest dla niej najważniejsze.

d3v200y

"Kiedy spojrzę za siebie, mogę powiedzieć z całą pewnością, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Gdyby mnie nie złapali, nie trafiłabym do więzienia. Gdyby nie więzienie, nie znalazłabym się w telewizji. Nie zostałabym Królową Życia, nie spełniłabym swoich marzeń o graniu w filmach, o mieszkaniu w Egipcie. Ale przede wszystkim nie dojrzałabym jako człowiek, bo w więzieniu przeszłam ekspresowy kurs dojrzewania. Wyższą szkołę życia w pigułce. Więzienie nauczyło mnie pokory i tego, że to wcale nie pieniądze są w życiu najważniejsze. Bez wielu rzeczy, o których człowiek myśli, że musi je mieć, że są niezbędne do życia, po prostu można się obejść. I to bez większego problemu. Teraz wiem, że nie ma nic droższego niż wolność, zdrowie, rodzina. Wszystko inne nie ma znaczenia - zdradziła autorka książki.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

d3v200y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v200y