Trwa ładowanie...
ewa minge
ALG
24-04-2024 13:29

Ewa Minge zaapelowała do polityków w ważnej sprawie

Dla Ewy Minge nie istnieje temat tabu. W jednym z ostatnich wywiadów skupiła się na zarobkach Polaków. Ile powinien zarabiać człowiek, aby móc godnie żyć w Warszawie? Projektantka nie ma wątpliwości, że ceny w naszym kraju znacząco poszybowały w górę. Zwróciła się z ważnym apelem do polityków.

Ewa Minge zwróciła się do politykówEwa Minge zwróciła się do politykówŹródło: Licencjodawca, fot: AKPA
d2n945q
d2n945q

Minge jest nie tylko projektantką mody, ale też osobowością medialną i autorką książek. W 2015 r. premierę miała jej powieść autobiograficzna pt. "Życie to bajka". Z kolei w 2022 r. wydała debiutancką książkę pt. "Gra w ludzi".

Na gali finałowej II edycji konkursu Mrs. Poland International projektantka udzieliła szczerego wywiadu dziennikarzowi Plejady. Temat oscylował wokół zarobków Polaków. Ile według Ewy powinien zarabiać mieszkaniec Warszawy, aby mógł pozwolić sobie na godne życie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ewa Minge przyznała się do poprawiania urody!

Ewa Minge o kosztach utrzymania i życia

Artystka podkreśliła na wstępie, że nie mieszka już w stolicy, więc nie jest w stanie podać konkretnej kwoty, ale jest przekonana, że w innych krajach żyje się ludziom lżej.

d2n945q

- Nie mieszkam w Warszawie, ale myślę, że w Polsce trzeba zarabiać sporo, żeby godnie przeżyć. Nie będę mówiła, ile ja potrzebuję, ale myślę, że jak jeżdżę do Włoch i porównuję, (gdzie zawsze się mówiło, że Włochy są droższe od Polski, jak jeżdżę na moją ukochaną Sycylię), to tam się żyje 30-40 proc. taniej aniżeli w Polsce. Oni zarabiają tam trochę więcej, niż zarabiamy w Polsce. Zarabiają w euro.

Dalej projektantka kontynuowała: - Te ceny, które są dzisiaj, powodują, że bardzo wiele grup społecznych, które zarabiają najniższą średnią krajową, to są grupy społeczne, które naprawdę żyją w ubóstwie. Nawet jeżeli dwie osoby mają pracę, nawet jeżeli są jakieś dodatki na dzieci.

Apel Minge do polityków

W rozmowie z Plejadą Ewa przyznała, że wielu pracodawców chciałoby płacić pracownikom więcej, ale składki, które muszą opłacać przy umowie o pracę, ich przerastają.

d2n945q

- Myślę, że to jest też konsekwencją tego, że my pracodawcy przez wszystkie obwarowania - tu znowu jako pracodawca proszę o to, żeby szybciej pewne rzeczy rozwiązać - ponieważ nałożone na nas ZUS-y, nałożone na nas składki zdrowotne, nałożone na nas podatki są tak wysokie, że my byśmy chcieli, tym naszym pracownikom zapłacić dużo więcej, ale jak się policzy, ile im de facto brutto płacimy, to okazuje się, że wydajemy na pracownika bardzo duże pieniądze, często niewspółmierne do tego, co on jest w stanie dla firmy zrobić. To jest problem, że może żyłoby się lżej, gdyby jednak pracodawców odciążyć trochę od tego, że się ich tak piłuje - tłumaczyła projektantka.

Na koniec rozmowy Minge podała konkretną kwotę, niezbędną człowiekowi, aby zapewnić sobie spokojne życie. Mowa o 10 tys. zł.

- Można za to wyżyć, przeżyć i można żyć całkiem nieźle. Ale znowu pytanie jest: co to jest całkiem nieźle? Jeżeli chcemy nasze dziecko wykształcić, to za 800 plus tego dziecka nie wykształcimy, tego dziecka nie wychowamy.

d2n945q

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2n945q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n945q