Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: HarperCollins

NIEROZŁĄCZKI ZNÓW W AKCJI

Taka przyjaźń to skarb! Zdecydowanie można to powiedzieć o relacji dwóch bohaterek lubianej przez dzieci serii „Nierozłączki”. W sprzedaży pojawiły się kolejne dwa tomy przygód Lilki i Pestki. Na półki w księgarniach trafiły „Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat” oraz „Lilka i Pestka wydają gazetę”. Seria autorstwa Annie Barrows i Sophie Blackall to propozycja dla czytelników w wieku wczesnoszkolnym.

Share
Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat
Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują światŹródło: Materiały prasowe
d2fg4qg

Czasem najlepszymi przyjaciółmi zostają ludzie, którzy nie sądzili, że mają ze sobą cokolwiek wspólnego. Tak jest w przypadku dwóch dziewczynek, bohaterek cyklu „Nierozłączki”. Ich nieoczywistą przyjaźń śledzą dzieci w wielu zakątkach świata. Dziś również i w Polsce. Lilka i Pestka, tytułowe nierozłączki to sąsiadki z naprzeciwka, koleżanki ze szkolnej ławki i najlepsze przyjaciółki. Nie zawsze tak było – różniące się od siebie jak ogień i woda dziewczynki nie sądziły, że mogą być koleżankami. Okazało się jednak, że można mieć różne temperamenty, odmienne zainteresowania, lubić zupełnie inne ubrania, a mimo to z radością spędzać razem czas. Los je ze sobą zetknął i sprawił, że stały się nierozłączne.

W dobie gier komputerowych i mediów społecznościowych, które mają coraz większy udział w życiu dzieci, książki Annie Barrows przenoszą nas w inny wymiar i pokazują, jak ważne i piękne jest prawdziwe dzieciństwo - a przede wszystkim prawdziwa przyjaźń. Książki to pogodne i pełne humoru oraz przygód opowieści o przyjaźni, codziennych rozterkach, radościach, kłopotach i nieznośnym starszym rodzeństwie.

W tomie „Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat” odbędzie się wieczór nauk przyrodniczych w szkole Lilki i Pestki. Uczniowie z klasy pani Wesołej mają za zadanie znaleźć sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Eryk planuje skonstruować śmieciowego robota pożerającego odpadki, Weronika postara się jak najdłużej wstrzymywać oddech. A co wymyślą Lilka i Pestka? Skonstruują coś ze sznurków? Zrobią coś, co wybuchnie? Przeprowadzą doświadczenie z kostkami lodu? A może… wpadną na zupełnie wyjątkowy pomysł!

Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę Materiały prasowe
Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetęŹródło: Materiały prasowe

„Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę” to kolejna opowieść z serii, która zaczyna się dość prozaicznie, bowiem potrzebują trochę pieniędzy. A na co? Na ser! Na dwa woreczki „niskotłuszczowego sera Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie”. Ale jak zarobić dziesięć dolarów? Czy przyjaciółki powinny zacząć opiekować się dziećmi? Brrr… pieluchy są okropne! Czy powinny zarabiać, myjąc samochody? Raczej nie. Czy powinny wydać gazetę? Tak! Lilka i Pestka muszą tylko wywęszyć w sąsiedztwie jakieś nowinki. Dowiadują się bardzo interesujących rzeczy. A najciekawiej robi się wtedy, kiedy sąsiedzi dostają gazetę do rąk!

d2fg4qg

Wielką zaletą serii o nierozłączkach są charakterne dziewczęce bohaterki, jakich wciąż brakuje we współczesnej literaturze dziecięcej. Doskonale pokazano tu, jak między dziećmi rodzi się przyjaźń. To też doskonałe studium tego, jak w dziecięcych głowach rodzą się szalone pomysły. Pełne humoru opowieści o przygodach dwóch siedmiolatek to wspaniała, pozytywna lektura nie tylko dla dziewczynek. Chłopcy również zaprzyjaźnią się z bohaterkami, które mają głowy pełne zwariowanych pomysłów.

Duża czcionka, proste zdania, zabawny tekst i krótkie rozdziały sprawiają, że „Nierozłączki” to doskonały wybór dla początkujących czytelników. W serii ukazało się dotychczas osiem tytułów: „Nierozłączki. Lilka i Pestka”, „Nierozłączki. Duch, który musiał odejść”, „Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata”, „Nierozłączki. Heca z opiekunką”, „Nierozłączki. I jak tu być grzeczną?”, „Nierozłączki. Skazane na balet”, „Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat” i „Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę”.

Więcej informacji o książkach na:

Książki dostępne w sprzedaży tutaj.

Informacja prasowa: HarperCollins
d2fg4qg

Podziel się opinią

Share
d2fg4qg
d2fg4qg