Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Liczby pełne emocji!

Matematyka zwana jest królową nauk, ale czy potrafi bawić i wzbudzać emocje? Jak najbardziej tak! Przykładem jest GRA LICZBOWA Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.

Share
Gra liczbowa
Gra liczbowaŹródło: materiały partnera, Fot: Patrycja Jaworska
d1npwlz

W tym małym niepozornym pudełku znajduje się Gra liczbowa, która czyni cuda. Udowadnia bowiem, że liczenie może być doskonałą zabawą! Zarówno dla małych, jak i dorosłych graczy.

materiały partnera
Gra liczbowaŹródło: materiały partnera

Rozgrywka polega na wykładaniu odpowiednich kart graczy na kartę aktualnie leżącą na środku stołu. Odbywa się to pod presją czasu, co jest źródłem ogromnej dawki emocji! Wygra osoba, która pierwsza wyłoży wszystkie swoje karty.

d1npwlz

Gra ma bardzo proste zasady, które można przedstawić w kilku zdaniach. Na środku stołu pojawia się karta, na przykład niebieska o wartości 6. Jest na niej oznaczenie ±2 – należy więc wykonać działanie 6-2 lub 6+2. Wynik działania mówi graczom, jaką kartę należy jak najszybciej wyłożyć na środek stołu – w tym przypadku kartę 4 lub 8. Gracze gorączkowo przeglądają więc swoje karty w poszukiwaniu którejś z nich. Ten, który znajdzie odpowiednią kartę, wykłada ją na stół… i znowu zaczyna się szalone poszukiwanie właściwej karty.

materiały partnera
Gra liczbowaŹródło: materiały partnera

W przypadku rozgrywek z dziećmi gra jest świetnym przykładem nauki poprzez zabawę. Dodawanie i odejmowanie obejmuje liczby w zakresie od 1 do 10, a kilka wariantów opisanych w instrukcji pozwala dobrać poziom odpowiedni do wieku dziecka. Dostępny jest również wariant do samodzielnego ćwiczenia umiejętności dodawania i odejmowania – doskonale sprawdzi się w czasie epidemii!

Polecam „Grę liczbową” jako prostą, szybką i wartościową formę rodzinnej rozrywki.

Autor tekstu: Marcin Korzeniecki

Artykuł sponsorowany
d1npwlz

Podziel się opinią

Share
d1npwlz
d1npwlz