Trwa ładowanie...
Materiały prasowe: #muzykajestwazna

Książka o odważnych polskich piosenkach

Na rynku ukazała się książka Marcina Mieszczaka i Jakuba Krzyżańskiego "100 najodważniejszych polskich piosenek". To świeże i oryginalne spojrzenie na historię polskiej muzyki. Do książki dodana jest płyta z premierowym utworem nagranym specjalnie na tę okazję.

 Źródło: Materiały prasowe
dxe3hy8
dxe3hy8

Świeże spojrzenie

- Zależało nam na świeżym podejściu do bogatej historii polskiej muzyki. Dlatego soczewką wyboru poszczególnych piosenek była odwaga. Szukaliśmy piosenek ważnych, ale zarazem odważnych pod kątem treści, przekazu czy formy - opowiada Marcin Mieszczak.

- Nie chcieliśmy ograniczać się ani do jednego gatunku, ani do czasu powstania, ani do tematyki. Dlatego na jednej scenie naszej książki czytelnik znajdzie i Brygadę Kryzys i Liroya. Na kolejnych stronach jest Breakout, Mata, Kat, Armia, 2 plus 1 i dziesiątki innych artystów - dopowiada Jakub Krzyżański.

Marcin Mieszczak i Jakub Krzyżański Materiały prasowe
Marcin Mieszczak i Jakub Krzyżański Źródło: Materiały prasowe

440 stron zaskakujących historii

Na 440 stronach książki pełno jest zaskakujących anegdot, historii czy wypowiedzi muzyków. Autorzy rozmawiali z twórcami, a także przebrnęli przez setki publikacji, wywiadów czy filmów, aby w jak największym stopniu uchwycić istotę każdej z piosenek.

dxe3hy8

Piosenka #muzykajestwazna promuje książkę 

Specjalnie na tę okazję została nagrana piosenka #muzykajestwazna w gdańskim studiu Custom34. Brawurowo zaśpiewany przez Patrycję Golę utwór to intrygujące połączenie rocka, soulu, a nawet gospel. Za jego aranżację odpowiedzialny jest znakomity perkusista i twórca klubu płytowego AC Records Adam Czerwiński. Płyta z piosenką dodana jest do każdej książki. Ukazał się także limitowany, ręcznie numerowany singiel winylowy w kolorze white clear.

Piosenki można posłuchać na YouTube:

#muzykajestwazna - Projekt #muzykajestwazna feat. Patrycja Gola

Książka jest także w wersji elektronicznej. Dodatkowe informacje oraz możliwość zakupu książki na stronie projektu: https://muzykajestwazna.pl/

Materiały prasowe: #muzykajestwazna
dxe3hy8
dxe3hy8