Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Elizabeth L. Cline - Ekogarderoba: etyczny poradnik stylu

Dziennikarka, fashionistka i ekspertka w dziedzinie odsprzedaży ubrań Elizabeth L. Cline, w niektórych kręgach znana jako „Michael Palin świata mody”, prezentuje przejrzysty przewodnik po etycznej, ekologicznej modzie, w którym podpowiada, jak stworzyć garderobę wspaniałą pod każdym względem.
Share
Eko szafa
Eko szafaŹródło: Materiały prasowe
d1x11ms

Ubiór jest jednym z najbardziej osobistych sposobów wyrażania siebie. Pierwsza książka (Overdressed: The Shockingly High Cost of Cheap Fashion) była przełomowym reportażem śledczym odsłaniającym skrzętnie ukrywane do niedawna grzechy tzw. fast fashion: niszczenie środowiska, wyzysk pracowników, a także odbieranie nam przyjemności obcowania z modą. Ekogarderoba podpowiada, jak możemy temu wszystkiemu zaradzić.

Jeśli chcesz skompletować ułatwiającą życie garderobę kapsułkową, podążać za najnowszymi trendami bez szkodzenia środowisku, wybierać towary lepszej jakości i etyczne marki odzieżowe, znajdziesz tutaj wszystkie narzędzia, których potrzebujesz. Autorka czerpie z najnowszych badań naukowych biorących pod lupę przemysł odzieżowy i podpowiada, jak możemy naprawiać świat za pomocą stylu ubierania poprzez zmianę codziennych nawyków związanych z modą. Własna decyzja o wyzwoleniu z trybów fast fashion i otwierające oczy doświadczenia związane z tym procesem stały się dla Elizabeth L. Cline inspiracją do podzielenia się z Czytelnikami wiedzą, jak stworzyć bardziej etyczną garderobę. Poczynając od przemyślanego uporządkowania szafy oraz oddania, wymienienia lub sprzedania rzeczy niebudzących ciepłych uczuć w celu przygotowania miejsca na wymarzoną kolekcję ubrań.

Ekogarderoba jest czymś więcej niż tylko poradnikiem mody. To wezwanie do czynu, apel o zainicjowanie koniecznych zmian w funkcjonowaniu jednej z najbardziej szkodliwych branż na świecie – branży mody – i zaprzęgnięcie jej do pracy na rzecz sił dobra. Dowiadujemy się, gdzie i w jaki sposób powstają nasze ubrania oraz jak dołączyć do międzynarodowego ruchu społecznego pełnych pasji modnych rewolucjonistów. Elizabeth L. Cline pokazuje nam, jak zacząć od nowa kochać, szanować i rozumieć modę – bez obciążania środowiska i sumienia, a zarazem bez szkody dla własnego wyglądu.

d1x11ms

Michelle Goldberg
Newsweek/The Daily Beast

Rekomendacje:

"Ekogarderoba daje obraz szeregu osobistych decyzji, które mogą mieć wpływ na środowisko."
Vanity Fair

"Pragnienie posiadania ekologicznej garderoby nie zawsze manifestuje się we właściwy sposób. Na szczęście Elizabeth L. Cline przychodzi z pomocą. Z jej nowej książki dowiemy się, jak sprawić, by nasze ubrania odzwierciedlały nasze poglądy etyczne i jednocześnie dodawały nam jeszcze więcej szyku."
InStyle.com

d1x11ms

"Czy jesteś minimalistą, czy fashionistą – weź sobie do serca porady Elizabeth L. Cline zawarte w tym pokrzepiającym i pouczającym przewodniku po modzie oraz trafniejszych zakupach."
Real Simple
Najlepsze książki 2019 r.

"Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli mody, którym nie jest obojętny los naszej planety."
Booklist

"Ekogarderoba to błyskotliwy, praktyczny i bardzo pomocny podręcznik etycznej mody dla początkujących (…) Ciekawy, pełen cennych informacji przewodnik po zrównoważonej modzie i świadomym kupowaniu."
Shelf - Awareness

"Poparty rzetelnymi badaniami plan podejmowania zrównoważonych, humanitarnych decyzji odnośnie do ubrań (…) łącząca przykre fakty z odkrywczymi poradami i pomocnymi materiałami źródłowymi, mądra książka Cline dostarcza mnóstwa cennych wskazówek, jak dokonywać bardziej etycznych wyborów konsumenckich."
Publishers Weekly

d1x11ms

"Absolutna biblia zrównoważonej mody, którą każdy powinien przeczytać."
Isabella David, modelka i poetka

"Ta książka powinna się znaleźć w każdym domu. Możemy się z niej nauczyć nowych zachowań promujących zrównoważony styl życia, łącznie z dawno zapomnianą sztuką naprawiania ubrań. Bardzo pomocny poradnik!"
Arizona Muse, modelka i aktywistka zrównoważonej mody

"Pokochałam ten poradnik. Przejrzysty niczym diamenty, inspirujący i arcyciekawy. Tego było potrzeba światu."
Kate Sekules, założycielka VisibleMending, autorka książki Mend! The Clothes Revolution Stitch by Stitch

O Autorce

Elizabeth L. Cline jest dziennikarką i publicystką. Współpracuje między innymi z czasopismami: „Los Angeles Times”, „Atlantic”, „Nation” i „New Yorker”. Ma rozległą wiedzę na temat odpadów generowanych przez branżę mody, prowadzi własną działalność związaną ze sprzedażą używanych ubrań, a także sprawuje funkcję dyrektorki ds. badań i ponownego użycia w jednej z największych nowojorskich firm pośredniczących w sprzedaży używanej odzieży, Wearable Collections. Jej pierwsza książka nosi tytuł Overdressed. Elizabeth L. Cline mieszka w Brooklynie z partnerem, Josephem D. Rowlandem, członkiem zespołu muzycznego Pallbearer, oraz kotką Lily.

d1x11ms

Podziel się opinią

Share
d1x11ms
d1x11ms