Trwa ładowanie...
d1jip7j
głosowanie

Nagroda Alchemika: Oddaj swój głos i wygraj!

Finał Nagrody Alchemika zbliża się wielkimi krokami! Za nami pierwszy etap konkursu: poszukiwania i - zadanie chyba najtrudniejsze – wybór kandydatów do nagrody spośród setek zgłoszonych osób, którym nie zabrakło wytrwałości i entuzjazmu, żeby postawić wszystko na jedną kartę i odmienić całkowicie swoje życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagroda Alchemika: Oddaj swój głos i wygraj!
(Materiały organizatora)
d1jip7j

*Finał Nagrody Alchemika zbliża się wielkimi krokami! Za nami pierwszy etap konkursu: poszukiwania i - zadanie chyba najtrudniejsze – wybór kandydatów do nagrody spośród setek zgłoszonych osób, którym nie zabrakło wytrwałości i entuzjazmu, żeby postawić wszystko na jedną kartę i odmienić całkowicie swoje życie. *

Sylwetki sześciu wybranych kandydatów opisała znana dziennikarka i reporterka Maria Wiernikowska. Były one publikowane od czerwca do 27 października br. na stronie www.nagrodaalchemika.pl i na stronach WP Książki.

Przed nami kolejny etap: głosowanie.

d1jip7j

Spośród głosujących wybierzemy 20 osób, które najciekawiej i najtrafniej uzasadnią swój wybór. Zostaną nagrodzone egzemplarzami książki i podwójnymi zaproszeniami na Galę Finałową Nagrody Alchemika.

Internauci z sześciu nominowanych wybiorą trzech. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 16 listopada. Zwycięzcę wybierze jury, w którym zasiadają:

Krystyna Janda, Przewodnicząca Jury – parę lat temu zastawiła własny dom po to, by zbudować swój teatr

d1jip7j

Basia Stępień – wywróciła swoje życie do góry nogami po to, by wydać Alchemika , od którego zaczęła się historia Drzewa Babel,

Łukasz Jakóbiak– gdy nie udało mu się znaleźć upragnionej pracy w telewizji, wziął sprawy w swoje ręce i w swojej kawalerce stworzył internetowy talk-show „20m2”,

Tomek Mackiewicz – bez pieniędzy, bez sprzętu i bez przygotowania wdrapał się na Himalaje z najniższego dołka.

Finałowa gala, na której poznamy zwycięzcę, odbędzie się pod 27 listopada w warszawskim Och-Teatrze.

d1jip7j

Głosować można do 15 listopada do godziny 23:59 na stronie: www.nagrodaalchemika.pl

A w ten sposób do głosowania zachęca Maria Wiernikowska:

Kim będziesz, jak dorośniesz?”

Pamiętacie takie pytanie z dzieciństwa? A kto pamięta, co odpowiedział? I kto spełnił swoje marzenie? Im dalej, tym mniej odpowiedzi.

d1jip7j

Blisko milion ludzi przeczytało w Polsce Alchemika.

Dwadzieścia parę lat temu na innym kontynencie jakiś pan – jeszcze nie był Pisarzem Światowej Sławy, tylko zwykłym tekściarzem, autorem brazylijskich szlagierów – napisał przypowieść o człowieku, który nagle zrobił zwrot i poszedł tropem swojego snu. I oto miliony ludzi na całym świecie puknęło się w czoło: „Gdzie się podziały moje marzenia?”

A Twoje?

Proponujemy Wam taką zabawę: przymierzcie się, dopasujcie do sześciu modeli, które dla Was wybraliśmy. Ale uwaga: to są żywi ludzie, wskazani przez Was, bo żyją obok Was. Kto z nich rozbudza Waszą wyobraźnię, kto pokazuje drogę, kto dodaje odwagi albo apetytu na życie?

d1jip7j

Kto jest Twoim bohaterem?

Rodzice, którzy zabrali dzieciaki na rok dookoła świata autostopem?

Kolarka, która sięgnęła po złoto, trenując po pracy, bez sponsorów, odżywek i wypasionego sprzętu?

Aktorka, co po latach zeszła ze sceny, gdzie grała smutne role, by teraz zachwalać na straganie pikantne konfitury własnej roboty?

d1jip7j

Albo Fotograf, który jeździł po górach, przywiązany do konia albo do wózka, a w następną podróż szykuje samochód z windą i prysznicem, żeby, jak długo się da, żyć samodzielnie?

Czy Dziennikarz z dyplomami, co otarł się o blichtr medialnych korporacji, lecz wolał w starym aucie zrobić garkuchnię na kółkach, żeby z ekranu nie oszukiwać ludzi?

A może Bajarz, który filozofię przerabia na bajki dla dorosłych i dla dzieci, a w drewnianym klocku potrafi pokazać ukrytą historię?

Postaw krzyżyk przy jednym z nich, albo kółko, albo ptaszka - po prostu wybierz.Jednemu z nich dasz nagrodę, a przy okazji dowiesz się czegoś o sobie.

Przeczytaj również:

Bogusława Schubert - szósta nominiwana do Nagrody Alchemika
Michał Malinowski - piąty nominowany do Nagrody Alchemika
Rodzina Łopocińskich - czwarta nominacja do Nagrody Alchemika
Marcin Woroch - trzeci nominowany do Nagrody Alchemika
Joanna Ciszewska - druga nominowana do Nagrody Alchemika
Jan Steckiewicz - pierwszy nominowany do Nagrody Alchemika
Wywiad z Barbarą Stępień, wydawcą "Alchemika" w Polsce i organizatorką konkursu

d1jip7j

Podziel się opinią

Share

d1jip7j

d1jip7j