Trwa ładowanie...
d2n3xvm
05-05-2014 00:00

Kim jestem

książka
Oceń jako pierwszy:
d2n3xvm
Kim jestem
Tytuł oryginalny

Who I Am

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Pete Townshend, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor, wydawca i redaktor, jeden z najbardziej błyskotliwych muzyków rockowych, w swojej bardzo osobistej książce relacjonuje początki wybitnego zespołu The Who, szczerze opowiada o karierze twórcy i wykonawcy, o swym niespokojnym życiu prywatnym i publicznym.

W latach sześćdziesiątych XX w. znalazł się w czołówce rocka, i to nie tylko dlatego, że na estradzie niszczył gitary. Pisał i komponował utwory, które rzucały wyzwanie muzyce pop: jako pierwszy zaproponował zamiast zbioru trzyminutowych piosenek dłuższe, złożone formy muzyczne, takie jak albumy Tommy i Quadrophenia. Pokazał, że muzyka rockowa może być odrębną formą sztuki.

W wieku 67 lat Townshend wydał opowieść o swoim życiu. Nie szczędzi w niej poruszających opisów trudnego dzieciństwa i jego późniejszych skutków. Kim jestem – kronika ambicji, kontrowersji, nieustannego perfekcjonizmu, rockandrollowych przygód i wewnętrznych rozterek, a także dochodzenia do równowagi – jest nie tylko klasyką literatury rockowej i źródłem wiedzy o najważniejszej epoce w dziejach muzyki popularnej, ale też świadectwem artysty naszych czasów.

Kim jestem
Numer ISBN

978-83-63431-70-9

Wymiary

150x235

Gatunek

Muzyka,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

504

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n3xvm
d2n3xvm
d2n3xvm