Trwa ładowanie...
d3tvhrt
d3tvhrt

Zwierciadło

Zwierciadło to nie tylko magazyn, ale także książki zwierciadło.pl
Zwierciadło to nie tylko magazyn, ale także książki

Zwierciadło jest częścią Grupy Zwierciadło, którego najważniejszym składnikiem jest działający nieprzerwanie od 1957 r. magazyn o tej samej nazwie. Stworzyła go Liga Polskich Kobiet, stowarzyszenie powstałe w 1913 r., zrzeszające kobiety wszystkich światopoglądów. Pomysłodawczynią nazwy była Zofia Bystrzycka – powieściopisarka, dziennikarka i korespondentka wojenna, przesiedlona w 1940 r. wraz z rodziną do Kazachstanu.

Grupa Zwierciadło

Oficyna jest cześcią Grupy Zwierciadło, w której skład wchodzi także popularny magazyn o tej samej nazwie. Marka działa na wielu platformach, zarówno w wersji drukowanej jak i elektronicznej.

Najważniejszymi z nich są:

  • magazyny: Zwierciadło, Sens, Fundacja Zwierciadło;
  • portal Zwierciadło;
  • custom publishing: Novimedia;
  • wydawnictwo Zwierciadło.

Za magazyny Zwierciadło i Sens oraz za Dział Książek odpowiada wiceprezes Zarządu - Wioletta Skawińska.

Zwierciadło – działalność wydawnicza

Zwierciadło jest wydawnictwem, które narodziło się w 2010 r. wraz z wypuszczeniem na rynek książki psycholog Katarzyny Miller "Nie bój się życia", będącej zbiorem felietonów autorki.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do kobiet - są to w dużej mierze poradniki psychologiczne. Zwierciadło współpracuje także z pisarzami, dziennikarzami czy ekspertami z dziedziny zdrowia – Marią Nurowską, Ałbeną Grabowską, Michałem Rusinkiem, Jackiem Santorskim, Mają Popielarską, Moniką Mrozowską oraz Karoliną i Maciejem Szaciłłowami.

Wśród bardziej popularnych tytułów można wymienić m.in.: książki Jarosława Sokoła - "Czas honoru" (historia o czterech młodych cichociemnych, którą znamy z serialu o tym samym tytule) i "Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach", "Koktajle dla zdrowia i urody" Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr oraz felietony Macieja Stuhra - "W krzywym zwierciadle".

Lista autorów piszących pod szyldem Zwierciadła jest długa, ale najważniejszymi z nich są:

Autorzy poradników psychologicznych:

Dziennikarze:

Pisarze, poeci, scenarzyści:

Zwierciadło
Rok powstania

2010

Adres

Postępu 14

Kod i miasto

02-676 Warszawa

Numer telefonu

+48 22 312 37 41

Adres WWW strony internetowej

grupazwierciadlo.pl

d3tvhrt

Podziel się opinią

Share

Wydawnictwo

d3tvhrt
d3tvhrt
d3tvhrt
d3tvhrt

d3tvhrt
d3tvhrt
d3tvhrt