Trwa ładowanie...
dkhjxk6

Janusz Weiss

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Janusz Weiss jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Był współzałożycielem Radia Zet. Napisał cztery książki.

Janusz Weiss - życiorys

Janusz Alfred Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie w rodzinie Żyda Oskara, pułkownika utworzonego przez Rząd Tymczasowy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Matką Janusza była Janina, Polka o rosyjskich korzeniach. Weiss ma też młodszego od siebie brata.

Po ukończeniu liceum, rozpoczął naukę na Politechnice Warszawskiej na kierunku chemia. Został jednak usunięty. Następnie uczęszczał do Szkoły Programowania Maszyn Matematycznych. Zaczął także studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ale ich również nie zakończył dyplomem.

Początki działalności Weissa łączą się z kabaretem i rolą konferansjera. w latach 80. poprowadził kino objazdowe, a na początku lat 90. - Galę Piosenki Popularnej i Chodnikowej.
Ma także na koncie rolę filmową w "Kung-fu" Janusza Kijowskiego.

Żoną Janusza Weissa była Grażyna. Ich małżeństwo skończyło się śmiercią Grażyny w 2005 r. Para miała dwóch synów - Maksymiliana i Jana.

Janusz Weiss - kabaret

Janusz Weiss był początkowo związany z kabaretem. Występował w ramach Salonu Niezależnych obok Jacka Kleyffa i Michała Tarkowskiego. Jego partnerami w występach byli też: Krzysztof Knittel, Andrzej Woyciechowski i Magda Umer.

Janusz Weiss - Radio Zet, Radiowa Jedynka

Rok 1990 przyniósł założenie Radia Zet. Jego ojcami byli Andrzej Woyciechowski i Janusz Weiss. Dzięki stacji pojawiło się wiele rozpoznawalnych dzisiaj nazwisk. Zaczynali tutaj m.in. Szymon Majewski, Wojciech Jagielski czy Marzena Chełminiak.
Weiss prowadził program "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" przez 21 lat. Był także gospodarzem "Wszystkich pytań świata". W 2013 r. został zwolniony ze stacji w wyniku spadku popularności jego audycji.

W tym samym roku przyjął ofertę pracy w Programie I Polskiego Radia, gdzie stał się gospodarzem programów "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać", "Twarzą w twarz - próba bilansu", "Weiss na wakacjach", "Rewizja osobista" i "Ene due like fake... o książkach naszego dzieciństwa". W 2016 r. został zwolniony z Radiowej Jedynki. Powodem miała być zmiana tematyki na gospodarczą, a w tym Weiss nie czuł się dobrze. Odbiło się to na jakości programu oraz jego popularności.

Janusz Weiss - telewizja

Janusz Weiss był gospodarzem "Telewizyjnego Ekranu Młodych".
W latach 90. związał się z Telewizją Polską, gdzie prowadził:

Janusz Weiss - książki

Janusz Weiss jest autorem czterech książek:

  • "Panoramy Racławickiej"
  • "Jeden może, drugi nie..." - książka wydana w Londynie
  • "Dla małych o dużych, dla dużych o małych"
  • "Pierwszy Ogród: wspomnienia Janusza Weissa"
Janusz Weiss
Data urodzenia

31.05.1948

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
dkhjxk6

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkhjxk6
dkhjxk6
dkhjxk6