Trwa ładowanie...
d44txcb

Joanna Racewicz

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur

Joanna Racewicz to prezenterka telewizyjna i dziennikarka znana z programów takich jak "Dzień Dobry TVN " czy "Pytanie na śniadanie". Autorka książek o katastrofie smoleńskiej, w której zginął jej mąż, Paweł Janeczek.

Joanna Racewicz – informacje ogólne

Joanna Racewicz pochodzi z Hrubieszowa, kształciła się w liceum w Zamościu, studia polonistyczne i dziennikarstwo ukończyła w Warszawie. Pracowała jako reporterka radiowa RMF FM, później była reporterką i prezenterką TVP1 i TVP2, w 2004 roku nominowano ją do Telekamery magazynu telewizyjnego "Tele Tygodnia".

W 2007 roku Joanna Racewicz rozpoczęła współpracę z TVN, gdzie przez kilka lat prowadziła program „Dom otwarty”. W 2011 roku powróciła do TVP jako prowadząca, tym razem m.in. Panoramy i Pytania na śniadanie.

Joanna Racewicz – życie prywatne

Joanna Racewicz w latach 2004–2010 była żoną porucznika Pawła Janeczka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W 2008 roku parze urodził się syn Igor.

Książki Joanny Racewicz

Po śmierci Pawła Janeczka, męża Joanny Racewicz, dziennikarka napisała i wydała dwie książki nawiązujące do katastrofy smoleńskiej. Obie z nich przedstawiają rozmowy Joanny Racewicz z osobami, które również straciły bliskich pod Smoleńskiem – "12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie" (2011) to wywiady z kobietami przedstawiającymi portrety 12 mężczyzn, natomiast w publikacji "12 rozmów o pamięci" o stracie opowiadają mężczyźni.

Joanna Racewicz
Data urodzenia

17.10.1973

Miejsce urodzenia

Hrubieszów

Bibliografia
d44txcb

Podziel się opinią

4
5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44txcb
d44txcb
d44txcb