Beata Tadla
Beata Tadla to polska dziennikarka początkowo związana z radiem, później z telewizją, napisała również kilka książek publicystycznych i historycznych.
Beata Tadla – informacje ogólne
Beata Tadla urodziła się w 1975 roku w Legnicy, w rodzinnym mieście ukończyła liceum, a studia wyższe odbyła na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury.
Dwukrotnie wyróżniono ją w programie społecznym Mistrz Mowy Polskiej, w którym zajęła trzecie miejsce w kategorii nagrody publiczności Vox Populi w 2009 roku, a rok później zdobyła tytuł Mistrza Mowy Polskiej.
Prywatnie Beata Tadla do 2014 roku była żoną Radosława Kietlińskiego, z którym ma syna. Później związała się ze znanym dziennikarzem i prezenterem pogody, Jarosławem Kretem.
Beata Tadla – kariera
Początki kariery Beaty Tadli wiązały się z pracą w radiu – zaczynała w Radiu Legnica, później nawiązała współpracę kolejno z Radiem Eska, Super FM oraz Radkiem Plus. Następnym etapem działalności w mediach Beaty Tadli była praca w telewizji, od 2004 roku w stacji TVN, gdzie prowadziła m.in. serwisy informacyjne. W latach 2012–2016 pracowała dla TVP 1 jako gospodyni Wiadomości i programu śniadaniowego Kawa czy herbata?. W listopadzie 2016 związała się ze stacją telewizyjną Nowa TV.
Beata Tadla – twórczość literacka
Beata Tadla swoją pierwszą książkę "Pokolenie '89, czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce" wydała w 2009 roku; stanowi ona zbiór rozmów ze znanymi postaciami (np. Dorotą Gawryluk, Beatą Sadowską, Piotrem Adamczykiem) oraz zapis ich wspomnień i anegdot z okresu PRL. Inne wydane przez Beatę Tadlę książki to: "Kto pyta, nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich" (2010), czyli książka prezentująca rozmowy dzieci ze sławnymi osobistościami pokroju Ireny Santor czy Lecha Wałęsy; historia Polski w stanie wojennym w ujęciu popularnonaukowym "Niedziela bez Teleranka" (2011) i dziennikarski reportaż o pracy w telewizji "Czego oczy nie widzą" (2016).
Data urodzenia | 14.06.1975 |
Miejsce urodzenia | Legnica |
Bibliografia |
Podziel się opinią
Komentarze