Trwa ładowanie...
d1qxnzn

Ałbena Grabowska

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Ałbena Grabowska jest lekarzem epileptologiem oraz pisarką. Wydała cykl książek edukacyjnych dla dzieci o przygodach Julka i Mai, a także kilka książek o Bułgarii, z której pochodzi matka autorki.

Ałbena Grabowska – życiorys

Ałbena Grabowska (Ałbena Grabowska-Grzyb) urodziła się w 1971 roku w Pruszkowie. Imię "Ałbena" (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni. Matka Ałbeny Grabowskiej pochodzi z Bułgarii, a ojciec jest Polakiem.

Ałbena Grabowska studiowała na Akademii Medycznej w Warszawie. Jest najmłodszym epileptologiem w Polsce – lekarzem neurologiem zajmującym się leczeniem osób chorych na epilepsję (nazywaną również padaczką). Ałbena Grabowska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Pełni funkcję sekretarza.

Ałbena Grabowska pomimo wykonywanego zawodu (pracuje w szpitalu dziecięcym znajdującym się w Dziekanowie Leśnym), od lat studenckich dorabiała, pisząc porady lekarskie lub odpowiadała na listy czytelników w takich czasopismach jak "Claudia", "Halo", "Tele tydzień" czy "Życie na gorąco".

Ałbena Grabowska ma troje dzieci: Juliusza, Alinę i Franciszka.

Ałbena Grabowska – książki

Ałbena Grabowska jako autorka zadebiutowała w 2011 roku, wydając książkę "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", w której bułgarska kultura i tradycje przeplatają się ze wspomnieniami z pobytu w Bułgarii. Książka ukazała się w ramach wydawnictwa Zwierciadło.

W tym wydawnictwie ukazały się też inne publikacje m.in. saga rodziny Winnych zawarta w trzech tomach "Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli", "Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli", "Stulecie winnych. Ci, którzy uwierzyli", a także "Lot nisko nad ziemią", "Coraz mniej olśnień", "Ostatnia chowa klucz".

Ałbena Grabowska jest także autorką bajek edukacyjnych dla dzieci. Cykl o przygodach Julka i Mai zawiera kilka tomów: "Julek i Maja w labiryncie", "Julek i Maja. Powrót do gry", "Julek i Maja. Podróż w nieznane", "Julek i Maja. Misja w czasie". W tych opowieściach Julek, 12-letni chłopiec, jest nadruchliwy i ma dysleksję. Wchodzi do świata gry komputerowej, z której nie może wyjść. Na pomoc przychodzi mu siostra Maja i mama Kasia.

d1qxnzn

Podziel się opinią

7
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qxnzn
d1qxnzn
d1qxnzn
d1qxnzn

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj