Trwa ładowanie...
d2qr2k3
10-08-2023 12:35

Pakiet książek Judith Viorst

książka
Oceń jako pierwszy:
d2qr2k3
Pakiet książek Judith Viorst
Tytuł oryginalny

Necessary losses, Imperfect control, Marriage for grown-ups

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Przenikliwa, inspirująca i pożyteczna prawda o naszym życiu.
Judith Viorst, korzystając z ogromnego doświadczenia życiowego, pisząc z przenikliwym psychologicznym spojrzeniem i odrobiną swojego charakterystycznego humoru, przedstawia prawdy o życiu, uświadamiając nam, że nawet z najtrudniejszej sytuacji można wyjść obronną ręką.
To, co musimy utracić,
czyli miłość, złudzenia, zależności, niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać.
Uświadomienie sobie, w jaki sposób strata ukształtowała nasze życie, może stać się początkiem mądrej i rodzącej nadzieję zmiany w naszym życiu. Akceptacja tego, co jest nieuniknione z pewnością wzmocni nas emocjonalnie i psychicznie. Jak tego dokonać najlepiej?
Niedoskonała kontrola
czyli jak całe życie walczymy o władzę: jako dzieci i rodzice, żony i mężowie, kochankowie, pracownicy i w końcu jako zwykli śmiertelnicy.
W życiu warto określać granice i możliwości naszych działań - kogo, co i w jaki sposób chcemy kontrolować. Czasem trzeba sobie „odpuścić” i znaleźć sposób, jak to zrobić najlepiej poprzez podejmowane działania i dokonywane wybory. Czy można się tego nauczyć?
Małżeństwo dla zaawansowanych
czyli wszystko, co chcielibyśmy i powinniśmy wiedzieć, aby cieszyć się udanym związkiem.
Dojrzewanie w każdym związku wymaga czasu i jest trudne, czasem irytujące, ale równocześnie stanowi motor naszego rozwoju. Rozumiejąc i godząc się z rozczarowaniami, wymogami i zadziwiającymi zawiłościami codziennych relacji, możemy stworzyć lepszą relację z samym sobą i innymi. Dlaczego jest to ważne?
Judith Viorst
Amerykańska pisarka i dziennikarka. Autorka bestsellerów To, co musimy utracić, Niedoskonała kontrola, Małżeństwo dla zaawansowanych oraz książek dla dzieci (m. in. Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day). Wydała kilka tomików wierszy. Absolwentka Waszyngtońskiego Instytutu Psychoanalizy oraz Uniwersytetu Rutgersa. Jej książka To, co musimy utracić, wydana w 1986 roku, utrzymywała się przez prawie dwa lata na liście bestsellerów „The New York Timesa”.

Pakiet książek Judith Viorst
Numer ISBN

978-83-8132-491-5

Wymiary

145x210

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

1168

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qr2k3
d2qr2k3
d2qr2k3
d2qr2k3