Trwa ładowanie...
d1qzzit

Transatlantyk 2010

d1qzzit
d1qzzit

Już po raz szósty Instytut Książki zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody Transatlantyk. Jak co roku, laureat zostanie wyłoniony w maju, a jego nazwisko poznamy na uroczystości wręczenia nagrody w czerwcu.

Transatlantyk to doroczna nagroda Instytutu Książki dla wybitnego popularyzatora literatury polskiej za granicą. Jej celem jest uhonorowanie osoby, która ma szczególne osiągnięcia w zakresie promocji literatury polskiej na świecie. Laureatami Nagrody Transatlantyk mogą być tłumacze, wydawcy, krytycy, animatorzy życia kulturalnego.

Wyboru laureata dokonuje Kapituła Nagrody w składzie Anders Bodegård, Jerzy Jarniewicz, Albrecht Lempp, Jarosław Mikołajewski, Ksenia Starosielska. Przewodniczy jej Dyrektor Instytutu Książki.

Nagrodę stanowi 10.000 EUR oraz statuetka.

d1qzzit

Do Nagrody mogą kandydować wyłącznie obywatele innych państw (także Polacy z obcym paszportem). Zgłoszeń kandydatów mogą dokonywać polskie i zagraniczne instytucje zajmujące się upowszechnianiem kultury, ośrodki naukowe, wydawnictwa, stowarzyszenia twórcze, osoby prywatne.

Dotychczas jej laureatami Transatlantyku byli:
Henryk Bereska (2005) (Niemcy)
Anders Bodegård (2006) (Szwecja)
Albrecht Lempp (2007) (Niemcy)
Ksenia Starosielska (2008) (Rosja)
Biserka Rajčić (2009) (Serbia)

Kandydatury należy nadsyłać do Instytutu Książki (ul. Szczepańska 1, PL 31-011 Kraków, fax: +48 12 429 38 29) pocztą, faksem lub e-mailem (a.bobr@instytutksiazki.pl, biuro@instytutksiazki.pl) do 31 marca 2010 r.
Poza opisem zasług kandydata, wniosek powinien zawierać jego dane adresowe, a także dane zgłaszającego. W przypadku osób proponowanych do Nagrody po raz kolejny, wystarczy ponowić zgłoszenie mailem lub przesłać uzupełnienie.

d1qzzit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qzzit