Trwa ładowanie...
d32g7x2

"Thorgal: Pustelnik ze Skellingaru": coś się kończy, coś się zaczyna [RECENZJA]

"Thorgal: Pustelnik ze Skellingaru" to 37. album kultowej serii, a zarazem pierwszy, którego nie zilustrował Grzegorz Rosiński. Czy nowe przygody Thorgala Aegirssona powstające bez udziału jego "ojców" mają jeszcze sens?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
THORGAL. PUSTELNIK ZE SKELLINGARU. Tom 37 - już w sprzedaży
THORGAL. PUSTELNIK ZE SKELLINGARU. Tom 37 - już w sprzedaży (Materiały prasowe)
d32g7x2

Grzegorz Rosiński opowiadając nam o swoim odejściu od roli ilustratora "Thorgala" podkreślił, że nie odcina się całkowicie od tego uniwersum. Nadal zamierza doglądać rozwoju historii i dorzucać swoje trzy grosze. W "Thorgal: Pustelnik ze Skellingaru" mamy np. okładkę autorstwa Rosińskiego, który może być dumny ze swoich następców.

Yann (scenarzysta dwóch ostatnich albumów) i Fred Vignaux (nowy rysownik) stworzyli zupełnie nową przygodę mocno osadzoną we wcześniejszych perypetiach Thorgala. A zarazem nawiązującą klimatem do chociażby "Nad jeziorem bez dna" (1981).

W "Pustelniku ze Skellingaru" Thorgal cały czas pokutuje za swój piracki epizod. Do wioski bohatera przybywa młoda kobieta, która rozpoznaje w nim Shaigana i zamierza się na nim zemścić. Nie zdradzając szczegółów, Thorgal postanawia naprawić dawne krzywdy wyrządzone jej bliskim i wyrusza w niebezpieczną misję do tytułowego pustelnika.

"Pustelnik ze Skellingaru" ma w sobie magię i tajemniczość, które fascynowały w wielu poprzednich albumach autorstwa Rosińskiego i Van Hamme'a. Thorgal wykonuje swoją bohaterską robotę, a zarazem, niczym wytrawny detektyw, odkrywa prawdę o tajemniczej wyspie, morderczym kulcie i przy okazji musi się uporać z lokalną władzą. Widać, że Yann ma świetne pomysły i czuje klimat "Thorgala", a kresce nowego rysownika nie można niczego zarzucić. Odejście Rosińskiego (Jean Van Hamme napisał swój ostatni scenariusz do serii w 2006 r.) zamyka ważny rozdział w historii popularnego cyklu. Ale na pewno nie jest to początek końca "Thorgala".

THORGAL. PUSTELNIK ZE SKELLINGARU. Tom 37 - w sprzedaży od 13. listopada Materiały prasowe
THORGAL. PUSTELNIK ZE SKELLINGARU. Tom 37 - w sprzedaży od 13. listopada
d32g7x2

Podziel się opinią

Share

d32g7x2

d32g7x2