Trwa ładowanie...

"Sex Story. Historia seksu od małp do robotów": Czytajcie póki można [RECENZJA KOMIKSU]

Błyskotliwy, rzeczowy, pasjonujący. Komiks Philippe'a Brenota i Laetiti Coryn to najlepsza rzecz, jaka ostatnio pojawiła się na naszym rynku.

"Sex Story. Historia seksu od małp do robotów": Czytajcie póki można [RECENZJA KOMIKSU]Źródło: Wydawnictwo Elemental
dit2v4c
dit2v4c

Co znajdowało się wewnątrz pierwszego wibratora? Kto wymyślił antykoncepcję? Od jakiego słowa pochodzi "burdel"? Co łączyło Franciszka I, Henryka VIII i Napoleona? Po czym rozpoznawano prostytutkę w antycznej Grecji? Kiedy zaczęto łączyć seks z miłością? "Sex Story" odpowiada na setki podobnych pytań.

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

Autorem scenariusza jest Philippe Brenot - psychiatra, antropolog i dyrektor kursów seksuologii na uniwersytecie Descartesa w Paryżu. A więc odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Jednak Brenot nie jest jedynie ekspertem w swojej dziedzinie. Facet tę wiedzę potrafi przede wszystkim koncertowo przekazać.

dit2v4c

Całą narrację 200-stronicowego tomiszcza Brenot buduje na ciekawostkach z takich dziedzin jak socjologia, biologia, historia, literatura, religioznawstwo, geografia, sztuka czy językoznawstwo. Rzecz jasna wszystko kręci się wokół seksu, miłości i płci.

W "Sex Story" nie znajdziecie ani wulgarności, ani taniej eksploatacji. Obecne są tu za to ujmujący humor, naukowe zacięcie i zdrowy dystans, które w połączeniu z satyryczną kreską Laetiti Coryn zapewnią wam inteligentną i pasjonującą lekturę. Lekturę, dodajmy, od której trudno się oderwać.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Brenot brawurowo opowiada historię cywilizacji Zachodu, udowadniając, że od zarania naszym życiem steruje popęd. A każda próba jego wytłumienia, ingerenci czy instytucjonalnej kontroli będzie dla wszystkich opłakana w skutkach. Jest to tym bardziej przygnębiające, jeśli spojrzymy na sytuację z naszego podwórka. Dlaczego?

dit2v4c

Bo "Sex Story. Historia seksu od małp do robotów" trafia do rąk polskich czytelników w niezwykle wymownym momencie. Wymownym, bo zaledwie kilka tygodni temu do sejmowej komisji trafił projekt ustawy przewidującej kary więzienia właśnie za edukację seksualną.

Wydawcą komiksu jest Elemental, oficyna mająca w portfolio takie serie jak "Durango", "Jeremiah" czy "IAN". I podobnie jak w przypadku tamtych tytułów "Sex Story" to ścisły edytorski top. Twarda oprawa, kredowy papier, format A4 i tradycyjnie świetne tłumaczenie Wojciecha Birka. Reasumując, rzecz ze wszech miar warta swojej ceny. Zróbcie sobie prezent.

dit2v4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dit2v4c