Trwa ładowanie...
ycipk-1ul9rj

"Sex Story. Historia seksu od małp do robotów": Czytajcie póki można [RECENZJA KOMIKSU]

Błyskotliwy, rzeczowy, pasjonujący. Komiks Philippe'a Brenota i Laetiti Coryn to najlepsza rzecz, jaka ostatnio pojawiła się na naszym rynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Babilonie wolna miłość została podniesiona do rangi wartości cywilizacyjnej
W Babilonie wolna miłość została podniesiona do rangi wartości cywilizacyjnej (Wydawnictwo Elemental)
ycipk-1ul9rj

Co znajdowało się wewnątrz pierwszego wibratora? Kto wymyślił antykoncepcję? Od jakiego słowa pochodzi "burdel"? Co łączyło Franciszka I, Henryka VIII i Napoleona? Po czym rozpoznawano prostytutkę w antycznej Grecji? Kiedy zaczęto łączyć seks z miłością? "Sex Story" odpowiada na setki podobnych pytań.

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

ycipk-1ul9rj

Autorem scenariusza jest Philippe Brenot - psychiatra, antropolog i dyrektor kursów seksuologii na uniwersytecie Descartesa w Paryżu. A więc odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Jednak Brenot nie jest jedynie ekspertem w swojej dziedzinie. Facet tę wiedzę potrafi przede wszystkim koncertowo przekazać.

Całą narrację 200-stronicowego tomiszcza Brenot buduje na ciekawostkach z takich dziedzin jak socjologia, biologia, historia, literatura, religioznawstwo, geografia, sztuka czy językoznawstwo. Rzecz jasna wszystko kręci się wokół seksu, miłości i płci.

CZYTAJ TEŻ: "Berlin": tak powinny wyglądać lekcje historii

W "Sex Story" nie znajdziecie ani wulgarności, ani taniej eksploatacji. Obecne są tu za to ujmujący humor, naukowe zacięcie i zdrowy dystans, które w połączeniu z satyryczną kreską Laetiti Coryn zapewnią wam inteligentną i pasjonującą lekturę. Lekturę, dodajmy, od której trudno się oderwać.

ycipk-1ul9rj
Materiały prasowe
Podziel się

Brenot brawurowo opowiada historię cywilizacji Zachodu, udowadniając, że od zarania naszym życiem steruje popęd. A każda próba jego wytłumienia, ingerenci czy instytucjonalnej kontroli będzie dla wszystkich opłakana w skutkach. Jest to tym bardziej przygnębiające, jeśli spojrzymy na sytuację z naszego podwórka. Dlaczego?

Bo "Sex Story. Historia seksu od małp do robotów" trafia do rąk polskich czytelników w niezwykle wymownym momencie. Wymownym, bo zaledwie kilka tygodni temu do sejmowej komisji trafił projekt ustawy przewidującej kary więzienia właśnie za edukację seksualną.

Wydawcą komiksu jest Elemental, oficyna mająca w portfolio takie serie jak "Durango", "Jeremiah" czy "IAN". I podobnie jak w przypadku tamtych tytułów "Sex Story" to ścisły edytorski top. Twarda oprawa, kredowy papier, format A4 i tradycyjnie świetne tłumaczenie Wojciecha Birka. Reasumując, rzecz ze wszech miar warta swojej ceny. Zróbcie sobie prezent.

ycipk-1ul9rj

CZYTAJ TEŻ: Jason Momoa widział "Ligę Sprawiedliwości" w wersji "Snyder Cut". Różni się od kinówki

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1ul9rj

ycipk-1ul9rj
ycipk-1ul9rj