Trwa ładowanie...

"Sami – 2. Nożownik z Fortville": Upiorna noc w hotelu [RECENZJA]

W "Nożowniku z Fortville" młodzi bohaterowie nie tylko muszą zadbać o zorganizowanie sobie życia w mieście pozbawionym dorosłym, ale także zmierza się z zupełnie nowym przerażającym przeciwnikiem.

Egmont, 2022Egmont, 2022Źródło: Materiały prasowe
d3i0qiz
d3i0qiz

Trzeba przyznać, że piątka ocalałych dzieciaków całkiem rozsądnie planuje swoje działania. Skoro mogą wybierać wśród wszystkich opustoszałych budynków, to rzeczywiście najwygodniej powinno im być w luksusowym hotelu Majestic. Przetransportowanie tam wszystkich potrzebnych rzeczy zajmie zaś trochę czasu, szczególnie że Terry nie ma zamiaru ograniczać się jeśli chodzi o liczbę zabawek. Przez cały czas bohaterowie muszą też uważać na dzikie zwierzęta pojawiające się na ulicach, ale wygląda na to, że zbudowane w kluczowych miejscach barykady spełniają swe zadanie.

Nie oznacza to jednak, że dzieciaki nie wykorzystują nieobecności dorosłych również do robienia różnych głupstw. Nie chodzi tutaj jedynie o przywłaszczenie sobie zabawek czy ubrań, bo zdecydowanie gorsza jest chęć spróbowania alkoholu czy strzelanie ze spluwy przyniesionej z domu przez Yvana. Co gorsza, próba zakończenia zabaw z bronią, którą podejmuje Dodji, doprowadza do pierwszego rozłamu w grupie.

Źródło: Materiały prasowe
Egmont, 2022

Jakby tego było mało, to jeszcze zanim dzieciaki zdążą się pogodzić, w mieście pojawia się tajemnicza zamaskowana postać w płaszczu, do którego przyczepiono mnóstwo noży. Szybko staje się jasne, że nie ma on przyjaznych zamiarów wobec piątki młodych bohaterów. Zabarykadowanie się w hotelu tylko odwleka nieuchronną konfrontację, będziemy więc świadkami wielu mrożących krew w żyłach scen. Nie jest nawet specjalnie zaskakujące, że z powodu tych wszystkich dramatycznych przeżyć cała paczka nabierze ochoty na radykalną zmianę otoczenia.

d3i0qiz

Nie da się ukryć, że "Nożownik z Fortville" jest znacznie bardziej przerażający niż pierwsza część "Samych" – wszak nie bez powodu w jednym z dialogów przywołane zostaje "Lśnienie", które trudno uznać za lekturę właściwą dla dzieci. Jednocześnie w komiksie pojawia się sporo humoru, co sprzyja rozładowywaniu napięcia i nieco łagodzi wymowę całej tej historii. Trzeba też przyznać, że wyjaśnienie motywów tytułowej postaci okazuje się naprawdę zaskakujące i stanowi mocny punkt tego albumu.

Kontrowersje w "podręczniku". Nie chcą książki od Czarnka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3i0qiz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i0qiz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj