Trwa ładowanie...
Prolog: Pablopavo chłodno o ministrze kultury

Prolog: Pablopavo chłodno o ministrze kultury

- Dla Polski byłoby najlepsze, gdyby funkcja ministra kultury była oderwana od polityki - mówi w Prologu Paweł Sołtys, znany jako Pablopavo. Zobaczcie najnowszy odcinek.
Share
d1phtws

Muzyk i autor tekstów. Na koncie ma już kilkanaście płyt i książek - m.in. "Mikrotyki". Właśnie o tym tytule opowiedział w najnowszym Prologu.

Przy okazji podpytaliśmy Pablopavo, co myśli na temat inicjatywy polskich artystów przeciwko nienawiści. Pod koniec lutego ma się odbyć koncert "Artyści przeciw nienawiści", w który włączy się kilkunastu znanych muzyków.

d1phtws

- Nie bardzo wierzę, że to może coś zmienić. Mam szczere wątpliwości, że koncert wpłynie na podejście ludzi. Podobnych wydarzeń było wcześniej kilka. Nie uważam, że to coś złego. To próba działania. Ja wierzę w pracę u podstaw. Inwestowałbym w edukację w szkołach, bo to jest kluczowe - opowiada Pablopavo.

Muzyk odpowiedział też na pytanie o to, jak polityka wpływa dziś na kulturę.

- Dla Polski byłoby najlepsze, gdyby funkcja ministra kultury była oderwana od polityki. Mamy w tym rządzie świetnego ministra sportu, wywodzącego się ze środowiska sportowego. Dobrze by było, gdyby minister kultury też taki był. Odcinał się od wojenek - mówi.

Prolog to format dla wszystkich, którzy kochają książki. Kolejne materiały można obejrzeć na ich kanale w serwisie YouTube i na stronie internetowej Legimi.

d1phtws

Zobacz też:
Po rozmowie bohaterka książki miała tylko jedną prośbę. By poczekał z drukiem, aż ona umrze
Robert Biedroń wspomina pierwszy dzień w parlamencie i pierwszą wpadkę
Policjanci pomagali jej w pisaniu kryminałów. Potem zebrała ich wstrząsające historie

d1phtws

Podziel się opinią

Share
d1phtws
d1phtws