Trwa ładowanie...

Jakub Małecki w Prologu: osoby z zespołem stresu pourazowego znają inny system wartości

Jakub Małecki, jeden z najzdolniejszych pisarzy młodego pokolenia powraca z najnowszą książką, "Horyzont". To zaskakująca opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

d1pnkrt
d1pnkrt

Małecki podkreśla, że praca nad researchem do książki wyglądała zupełnie inaczej, niż wcześniej. Zależało mu na bezpośredniej rozmowie z osobami, które mierzą się z zespołem stresu pourazowego. Tak, jak bohaterowie jego najnowszej książki. Zależało też na tym, żeby pozyskać jak najwięcej informacji z bezpośredniego przekazu. W tym przypadku Małecki czerpie z historii żołnierzy wracających z Afganistanu. - Nie opierałem się tylko na oficjalnych informacjach. Chciałem, by opowiedział mi to ktoś, kto był tam i przeżył to naprawdę – przyznał.

– Kłopot większości ludzi, którzy doświadczyli niebezpiecznych sytuacji, jak kilka czy kilkadziesiąt strzelanin polega na tym, że nie będzie na nich robić wrażenia niezapłacony rachunek czy zepsuty samochód. To nie jest problem. Problem jest wtedy, kiedy ktoś do ciebie strzela. Im jest trudniej żyć w normalnym świecie, niż nam – mówi pisarz.

Całości rozmowy posłuchacie w powyższym wideo.

Sprawdźcie też nasze zestawienie książek Jakuba Małeckiego!

"Prolog" to format dla wszystkich, którzy kochają książki. Kolejne materiały można obejrzeć na ich kanale w serwisie YouTube i na stronie internetowej Legimi.

d1pnkrt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pnkrt