Trwa ładowanie...

Camilla Läckberg w Prologu: kobiety muszą wziąć odpowiedzialność za swoje życie

- Dlaczego mam pogodzić się z faktem, że moja córka ma prawie te same możliwości, co moi synowie? - mówi w Prologu Camilla Läckberg. Zobaczcie nowy odcinek.

d43kcji
d43kcji

W księgarniach pojawiłą się ostatnio nowa książka Camilli Läckberg - "Złota klatka". Autorka dotyka w niej tematu przemocy wobec kobiet. Przyznaje, że wpisała się w ruch #metoo, choć pomysł na historię miała już 10 lat temu.

- Gdy #metoo nadeszło, patrzyłam na to i zrozumiałam, że chcę o tym napisać w tej książce. To we mnie siedziało od kilku lat. Punktem zwrotnym dla mnie był fakt, że moja najstarsza córka, która kończy 15 lat, za kilka lat zacznie prawdziwe życie. Zaczęłam patrzeć na świat jej oczami i zrozumiałam, że nie będzie ona miała tych samych możliwości, co moi synowie i strasznie mnie to rozzłościło – przyznaje szwedzka pisarka.

- Wiem, że Szwecja to jeden z równiejszych krajów na świecie, ale jednocześnie, dlaczego mamy być tylko prawnie równe? Dlaczego mam pogodzić się z faktem, że moja córka ma prawie te same możliwości, co moi synowie? To niedorzeczne, to musi się zmienić – dodała.

Läckberg przyznała także, że teraz to kobiety muszą wziąć odpowiedzialność za swoje życie i same sięgnąć po władzę. - Chcę żyć na swoich warunkach - mówi pisarka.

Prolog to format dla wszystkich, którzy kochają książki. Kolejne materiały można obejrzeć na ich kanale w serwisie YouTube i na stronie internetowej Legimi.

d43kcji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43kcji