Trwa ładowanie...

"B.B.P.O. - Piekło na Ziemi, tom 3": Mignola i Arcudi nadal w formie [RECENZJA]

W życiu pewne są trzy rzeczy: śmierć, podatki i wysoki poziom kolejnych tomów "B.B.P.O." Mike'a Mignoli i Johna Arcudiego.

"B.B.P.O. - Piekło na Ziemi, tom 3": Mignola i Arcudi nadal w formie [RECENZJA]Źródło: Materiały prasowe
d3icxlf
d3icxlf

W trzeciej odsłonie cyklu "B.B.P.O" pod względem fabularnym nie ma zbyt wielu niespodzianek. Scenarzyści z wrodzonym sobie talentem w dalszym ciągu udanie żenią akcję spod znaku blockbustera po linii "Pacific Rim", kameralne historie (nie)zwykłych ludzi oraz postapokaliptyczne kino drogi. I konsekwentnie przenoszą ciężar opowieści z głównych bohaterów sagi na nowe postacie.

Najnowsze "B.B.P.O" to wciąż świetne dialogi, pięknie nakreślone relacje i towarzyszący temu wszystkiemu ogromny ładunek dramatyzmu. Tak, u Mignoli i Alcurdiego wszystko po staremu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Co innego w warstwie graficznej. Na dzień dobry wita nas nowy nabytek, czyli Laurence Campbell ("Punisher MAX"). I tu wielkie zaskoczenie, bo rozdział "Pustkowie" różni się od wszystkiego, co do tej pory pod względem rysunku oferowała seria. Styl Campbella jest brudny, realistyczny i diametralnie odstający od tego, co oferują Tyler Crook czy Guy Davis. Zatrudnienie go, co zresztą pisze we wstępie redaktor cyklu serii Scott Allie, było cholernie ryzykowne.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ale kiedy minie pierwszy szok, trudno nie odnieść wrażenia, że jego rysunki pierwszorzędnie licują z serią i klimatem postapokaliptycznej grozy. Pogłębienie i tak już sporego formalnego eklektyzmu wyszło i "B.B.P.O.", i czytelnikom na zdrowie. Zresztą, ilustrowana przez niego historia to najlepsza część tego tomu. I najbardziej przerażająca. Na koniec warto też wspomnieć o pięknej robocie Jamesa Harrena - jego potwory wyglądają jak dzieło Roba Bottina albo Aleca Gillisa. Cudo.

Jak informuje wydawca, prace nad polską edycją czwartego tomu "B.B.P.O. - Piekło na Ziemi" już trwają.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

d3icxlf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icxlf