Trwa ładowanie...
dlasatf

"Yakari": przygody małego Indianina idealne dla małego czytelnika

Albumy "Yakari i Biały bizon" oraz "Yakari i Wielki orzeł" zwiastują długo oczekiwany powrót ulubieńca dzieci do polskich księgarń. Wydawnictwo Egmont sięgnęło po klasykę komiksu dziecięcego, który jest doskonałym wprowadzeniem do świata historii obrazkowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Yakari", Egmont 2019
"Yakari", Egmont 2019 (Materiały prasowe)
dlasatf

Yakari to mały Indianin z plemienia Siuksów, który debiutował na kartach komiksu 46 lat temu, ale upływ czasu zupełnie nie dał mu się we znaki. Świadczy o tym ponowne wydanie dwóch pierwszych albumów ("Yakari i Wielki orzeł", "Yakari i Biały bizon") serii na polskim rynku, co jest zasługą niezastąpionego Egmontu.

Oba albumy doczekały się już wcześniej polskich edycji (pierwszy debiutował u nas w 1991 r.), ale żadne z dwóch wydawnictw zajmujących się wcześniej "Yakarim" nie wprowadziło do swojej oferty więcej niż cztery albumy.

"Yakari", Egmont 2019 Materiały prasowe
"Yakari", Egmont 2019

A szkoda, bo "Yakari" to doskonała lektura dla młodych czytelników, którzy uwielbiają tematykę Dzikiego Zachodu, a "Lucky Luke" jest jeszcze dla nich zbyt skomplikowany w odbiorze. Szwajcarski duet Job (scenariusz) i Derib (rysunki) wie, jak dotrzeć do kilkuletniego odbiorcy, tworząc wyraziste i łatwe do śledzenia przygody pełne zwierzęcych przyjaciół i zabawnych perypetii. Ogromną zaletą są duże, czytelne kadry i oszczędne dialogi, dzięki czemu "Yakari i…" można z powodzeniem wręczyć jako pomoc do nauki czytania.

Egmont ma w planach wydanie kolejnych czterech albumów o przygodach Yakariego i miejmy nadzieję, że na tym nie poprzestanie. Na rynku komiksów francuskojęzycznych seria ukazuje się cały czas i w tym roku dobiła do czterdziestego numeru.

dlasatf

Podziel się opinią

Share

dlasatf

dlasatf