Trwa ładowanie...

"Yakari i białe futro". W krainie kozłów śnieżnych [RECENZJA]

W trakcie swej kolejnej przygody mały Indianin znacznie oddala się od obozu Siuksów, a dzięki temu "Yakari i białe futro" nie tylko dostarczy młodym czytelnikom wielu emocji, ale pozwoli im także poznać różne zwierzęta zamieszkujące amerykańskie góry.

Yakari i białe futro. Yakari. Tom 11
Yakari i białe futro. Yakari. Tom 11 Źródło: Materiały prasowe
d3djr49
d3djr49

Początek historii przedstawionej w tym albumie jest dość dramatyczny. Otóż próbujący schwytać przepięknego mustanga Śmiały Kruk zostaje zaatakowany przez ogromnego orła. Ptak zabiera wojownikowi jego talizman, w efekcie czego duch Indianina błądzi po Krainie Mroku. Kiedy Yakari dowiaduje się o tym, co się wydarzyło, zaczyna się zastanawiać, czy to przypadkiem nie Wielki Orzeł wymierzył Siuksowi tę surową karę.

Główny bohater nie traci zbyt wiele czasu na rozmyślania, tylko postanawia wyruszyć w towarzystwie Małego Pioruna na poszukiwania swego ducha opiekuńczego. Wkrótce dostrzega krążącego wysoko potężnego ptaka, ale z tej odległości nie jest w stanie stwierdzić, czy to jest Wielki Orzeł.

W tej sytuacji nie pozostaje mu więc nic innego jak kontynuować wspinaczkę. Szkopuł w tym, że z każdym krokiem robi się coraz bardziej stromo, a końskie kopyta nie są stworzone do chodzenia po górach, jasne jest więc, że Mały Piorun nie da rady iść dalej.

"Wiedźmin" Netfliksa. Serialowe Yennefer i Ciri o powrocie na plan

Yakari nie chce jednak zawrócić – chociaż radzi mu to napotkany wapiti (jeleń kanadyjski), a świstaki są wręcz przerażone wizją poszukiwań orlego gniazda. Z kolei walczące ze sobą muflony mały Siuks sam woli ominąć z daleka. W miarę upływu czasu i rosnącej wysokości zmieniają się też diametralnie warunki pogodowe – nieznośny upał nagle ustępuje padającemu śniegowi. Główny bohater oczywiście nie zabrał ze sobą ekwipunku przydatnego w takiej wspinacze, dlatego zimno szybko daje mu się we znaki.

d3djr49

Znalezienie schronienia w grocie tylko nieznacznie poprawia sytuację chłopca, ale dzięki pomocy kozłów śnieżnych będzie mógł kontynuować swą misję. Dostanie się do orlego gniazda nie będzie jednak prostą sprawą, szczególnie że potężny ptak początkowo nie ma zamiaru oddać talizmanu zabranego Śmiałemu Krukowi.

W tym przypadku ważna okaże się z jednej strony pomysłowość głównego bohatera, a z drugiej wsparcie udzielone mu przez Wielkiego Orła. Jak łatwo się domyślić, cała ta historia skończy się szczęśliwie, ale zanim to nastąpi, na czytelników czeka naprawdę wiele trzymających w napięciu scen i pięknych kadrów z górskimi krajobrazami. Wszystko to sprawia zaś, że "Yakari i białe futro" jest atrakcyjną lekturą nie tylko dla rówieśników małego Siuksa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3djr49
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3djr49