ycipk-2my3gw
Prolog: w ich historii szczęście bohaterów nie wchodzi w grę
prolog
oprac. M.Drozdek

Prolog: w ich historii szczęście bohaterów nie wchodzi w grę

Książki Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Autorzy odwiedzili Polskę, a w "Prologu" opowiedzieli o swojej najnowszej powieści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2my3gw

"Najwyższa sprawiedliwość" to jedna z ostatnich części kryminalnej serii autorstwa Hjortha i Rosenfeldta. Vanja prowadzi śledztwo w Uppsali w sprawie serii brutalnych gwałtów. Gdy jedna z kobiet ginie, na miejsce wezwana zostaje Krajowa Policja Kryminalna, a wkrótce – również Sebastian Bergman. By złapać gwałciciela, który terroryzuje Uppsalę, zespół musi zapomnieć o konfliktach i osobistych niesnaskach. Wkrótce śledczy odkrywają, że ofiary nigdy nie są przypadkowe.

Autorzy książki opowiedzieli w "Prologu", jak wygląda praca we dwoje nad jednym tekstem, co jeszcze spotka ich bohatera (a co na pewno nie), a także skomentowali temat dostępu do aborcji, o czym wspominają też w książce.

ycipk-2my3gw

- Szwecja to bardzo laicki kraj i prawo aborcyjne jest tak bardzo zakorzenione, że nie jest tak, jak tutaj. Polska jest dużo bardziej religijnym krajem i jest dużo większa dyskusja, dużo gorętsza, jak zwykle, czy w grę wchodzi religia - mówią.

Zobaczcie rozmowę, a na koniec sprawdźcie, jakie jeszcze książki polecamy.

"Prolog" to format dla wszystkich, którzy kochają książki. Kolejne materiały można obejrzeć na ich kanale w serwisie YouTube i na stronie internetowej Legimi.

Zobacz też:
Camilla Läckberg w Prologu: kobiety muszą wziąć odpowiedzialność za swoje życie
Alek Rogoziński o kulisach pracy z polskimi celebrytami
Pablopavo chłodno o ministrze kultury

ycipk-2my3gw
Polub WP Książki
ycipk-2my3gw
ycipk-2my3gw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2my3gw