Trwa ładowanie...

Paszporty "Polityki". Apel do ministra Piotra Glińskiego

Piotr Sarzyński, wręczając Paszport "Polityki" w kategorii sztuki wizualne, postanowił zaapelować do ministra Piotra Glińskiego.

Share
Dziennikarz zaapelował do Piotra Glińskiego.Dziennikarz zaapelował do Piotra Glińskiego.Źródło: AKPA
d4i8unv

Po raz 29. przyznano nagrody tygodnika "Polityka" dla młodych, najbardziej obiecujących przedstawicieli kultury. Jak zwykle nie zabrakło politycznych akcentów. Dziennikarz Piotr Sarzyński, który wręczał nagrodę w kategorii "sztuki wizualne", postanowił wygłosić apel do ministra Piotra Glińskiego.

- Panie ministrze, proszę w końcu nazwać rzeczy po imieniu i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie przemianować wreszcie na Centrum Sztuki Wyklętej, a Zachętę na Zniechętę. A gdyby chciał pan się dobrać także do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, to podpowiadam nową najlepszą nazwę: Muzeum Sztuki Nowogrodzkiej.

d4i8unv

Dalej dodał już poważnie: - Jakie to szczęście, że istnieją jeszcze galerie samorządowe i prywatne. Przy nich dłubać się nie da. Na szczęście i na razie. A artyści, przynajmniej wielu z nich, nie składają broni, poprzez sztukę odważnie demonstrują swoje poglądy.

PiS mści się za „Dziady”? Teatr bez państwowych dotacji

W tym roku Paszport "Polityki" zdobyło dwoje artystów zaangażowanych politycznie: artysta wizualny Mikołaj Sobczak oraz aktywistka Jana Shostak, która zorganizowała m.in. protest przeciwko represjom rządu Łukaszenki na Białorusi. Odbierając nagrodę, artystka była ubrana w sukienkę ze zdjęciami więźniów politycznych aresztowanych na Białorusi. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i8unv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i8unv