Trwa ładowanie...

Noblista: cierpię jak pies przez dziennikarzy

Share
Noblista: cierpię jak pies przez dziennikarzyŹródło: AFP
d32sg2w

Kolumbijski pisarz, noblista Gabriel Garcia Marquez powiedział, że cierpi jak pies z powodu złej jakości dziennikarstwa prasowego.

Twórca słynnej powieści Sto lat samotności był w Meksyku na siódmej edycji nagród Fundacji Nowego Dziennikarstwa i firmy Cemex - informuje El Pais.

Zdobywca literackiego Nobla z 1982 r. podczas seminarium międzynarodowego poświęconego dziennikarstwu powiedział, że trudno jest obecnie znaleźć reportaże, które byłyby autentycznymi perłami. Dla pisarza dziennikarstwo to coś, co ma się w środku. Słów Marqueza słuchały setki gości z Ameryki Płd., Europy i USA.

d32sg2w

Obecnie 81-letni noblista, autor m.in. _ Miłości w czasach zarazy_, znajduje się w Monterrey, stolicy stanu meksykańskiego Nuevo Leon. Narzekał, że współczesne teksty dziennikarskie powstają w pośpiechu i dlatego reporterzy nie mają czasu, żeby je przemyśleć.

Garcia Marquez zaczynał swoją karierę jako dziennikarz. To najpiękniejszy zawód, ale w moim wieku już mnie bardzo nudzi - podkreślał na rozdaniu nagród. Przyznał, że codziennie czyta różne gazety. Każdego dnia jest katastrofa, cierpię jak pies - dodał rozczarowany.

d32sg2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32sg2w