Trwa ładowanie...
d2s95x6

Nagrody za najlepsze przekłady wierszy amerykańskiego poety

d2s95x6
d2s95x6

Marta Kazimierczak z Łodzi i Maciej Płaza z Poznania zostali uhonorowani w piątek w Sandomierzu (Świętokrzyskie) równorzędnymi pierwszymi nagrodami w ogólnopolskim konkursie translatorskim poezji Gary'ego Snydera.

Jury pod przewodnictwem Jerzego Jarniewicza nagrodziło Martę Kazimierczak za przekład wiersza Seaman's Diety, natomiast Macieja Płazę za tłumaczenie wiersza Message from Outsider. Magdalenie Okle ze Skarżyska-Kamiennej przypadła druga nagroda za przekład wiersza Riprap. Z kolei Frank Wygoda z Kanady i Paweł Orłowicz z Ozimka otrzymali wyróżnienia.

Nagrody - pieniężne i książkowe - ufundowane zostały przez ambasadę USA w Warszawie, która współorganizowała ogólnopolski konkurs translatorski poezji Gary'ego Snydera z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu - poinformował Paweł Różyło z sandomierskiego muzeum.

Gary Snyder (ur. 1930) to amerykański poeta zafascynowany kulturą i filozofią Wschodu, który ukształtował swój światopogląd pod wpływem buddyzmu. W swoich filozoficznych lirykach zawierał przemyślenia nad rolą natury i religii w życiu człowieka. Za tomik Turtle Island (1974) otrzymał Nagrodę Pulitzera.

d2s95x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s95x6