Trwa ładowanie...
d1nfw1a

"Mroczna otchłań 2" – w poszukiwaniu Atlantydy [RECENZJA]

Gigantyczne monolity odkryte na dnie morza. Dziewczynka, która nie może żyć z dala od oceanu. Miliarderzy i naukowcy tropiący podmorskie tajemnice. "Mroczna otchłań" zaprasza na wyprawę, której długo nie zapomnicie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Mroczna otchłań 2", Egmont 2020
"Mroczna otchłań 2", Egmont 2020 (Materiały prasowe)
d1nfw1a

W pierwszym tomie "Mrocznej otchłani" poznaliśmy cały szereg barwnych postaci, od wybitnych naukowców i poszukiwaczy przygód, przez ekscentrycznego miliardera, po tajemniczą dziewczynkę, która czuje się w wodzie o wiele lepiej niż na lądzie. W centrum ich uwagi był okładkowy megalodon, aczkolwiek prastary rekin to nie jedyny podwodny bohater, który liczy się w tej historii.

"Mroczna otchłań" bardzo szybko przekształciła się z historii w stylu "polowanie na potwora" w wielowątkową, rozgrywającą się na wielu płaszczyznach czasowych opowieść spod znaku legend, teorii spiskowych i science fiction.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Drugi, a zarazem ostatnim tom (zawiera albumy "Monolity z Koube" i "Miasto Platona") odpowiada na wszystkie postawione wcześniej pytania. Ale jednocześnie mamy tu spore niedopowiedzenie wynikające z otwartego zakończenia.

d1nfw1a

"Mroczna otchłań 2" to jeszcze więcej przygód i tajemnic, wielowątkowa narracja skacze po świecie i przenosi czytelników w czasie, ale nie sposób się w niej pogubić. Christophe Bec (scenariusz) umiejętnie żongluje skrawkami historii, wrzucając nas w sam środek tsunami, wysyłając na pustynię albo na kolejną ekspedycję w morskich głębinach. Odkrywa tajemnice Lou i innych bohaterów, którzy tworzą tę fascynującą mozaikę. Pomaga mu w tym znakomity rysownik Milan Jovanovic. Jego realistyczna kreska idealnie pasuje do opowieści, gdzie science fiction miesza się z teoriami spiskowymi i obyczajowym dramatem.

 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Mroczna otchłań" nie jest komiksem wybitnym, ale oferuje świetną rozrywkę. Morskie potwory fascynują i przerażają, podobnie jak tajemnice, które kryją się w tytułowej otchłani. Jeżeli interesuje was tematyka Atlantydy, mitycznych stworów i teorii spiskowych (albo po prostu szukacie luźnej przygodowej lektury z rozmachem), zanurzcie się w odmęty komiksu Beca i Jovanovica.

d1nfw1a

Odkrycie w kosmosie. Takiego widoku naukowcy dotąd nie zarejestrowali

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nfw1a

Podziel się opinią

Share
d1nfw1a
d1nfw1a