Trwa ładowanie...
d31o9xv

"Mroczna otchłań" tom 1 – recenzja komiksu nie tylko dla fanów "Szczęk"

Okładka z wielgachnym rekinem zwiastuje komiksową odpowiedź na filmowy przebój Spielberga. Ale nic bardzie mylnego. "Mroczna otchłań" to wielowarstwowa epopeja, w której podwodny drapieżnik odgrywa tylko jedną z głównych ról.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mroczna otchłań. Tom 1, Egmont, 2020
Mroczna otchłań. Tom 1, Egmont, 2020 (Materiały prasowe)
d31o9xv

Jeżeli lubicie klimaty "Szczęk" czy "Meg" (tego książkowego, ale i filmowego z Jasonem Stathamem), musicie sięgnąć po "Mroczną otchłań". Nie należy się jednak nastawiać na prostą opowieść o polowaniu na grubego zwierza, który czai się gdzieś w głębinach, choć takie mylne wnioski można wyciągnąć po kilkunastu pierwszych stronach.

Obejrzyj: Jason Statham kontra prehistoryczny rekin

"Mroczna otchłań" zaczyna się od wielkiego (dosłownie) odkrycia – w wodach oceanu grasuje prastara bestia, która wymarła kilka milionów lat temu. Teoretycznie, o czym przekonują się ludzie kończący swój żywot w gigantycznych paszczach megalodona. Pojawienie się przedstawiciela wymarłego gatunku elektryzuje ludzi nauki, ale przyciąga także uwagę przedstawicieli wielkiego biznesu. Nie trudno zgadnąć, że każda z grup interesu będzie miała inny cel.

d31o9xv

W pierwszym tomie "Mrocznej otchłani" poznajemy cały szereg barwnych postaci, od wybitnych naukowców i poszukiwaczy przygód, przez ekscentrycznego miliardera, po tajemniczą dziewczynkę, która czuje się w wodzie o wiele lepiej niż na lądzie. W centrum ich uwagi jest okładkowy megalodon, aczkolwiek prastary rekin nie jest jedynym podwodnym bohaterem, który liczy się w tej historii.

"Mroczna otchłań" bardzo szybko przekształca się z historii w stylu "polowanie na potwora" w wielowątkową, rozgrywającą się na wielu płaszczyznach czasowych opowieść spod znaku legend, teorii spiskowych i science fiction. Momentami przegadana, ale fascynująca historia, która urywa się w najlepszym momencie. Czekam na dalszy ciąg.

d31o9xv

Podziel się opinią

Share

d31o9xv

d31o9xv