Trwa ładowanie...
plebiscyt

Magazyn Literacki Książki przyznał swe nagrody

Share
Magazyn Literacki Książki przyznał swe nagrodyŹródło: Inne
d48u1po

Magazyn Literacki Książki po raz drugi przyznał wczoraj swoje nagrody za najlepsze książki 2004 roku. Według redaktorów magazynu zostały nimi: Z głowy Janusza Głowackiego, Powstanie '44 Normana Daviesa, Góra duszy Gao Xingjiana, Życie jest opowieścią Gabriela Garcii Márqueza i album Bruno Schulz.

Nagrody wręczono w warszawskiej Bibliotece Narodowej.

Co miesiąc spośród wszystkich nowości wydawniczych, które ukazują się na polskim rynku książki, kolegium redakcyjne "Magazynu Literackiego Książki" pod przewodnictwem krytyka literackiego Krzysztofa Masłonia, wybiera 4 tytuły, które zasługują na szczególną uwagę czytelnika ze względu na swoje wartości poznawcze, literackie, artystyczne.

d48u1po

Wyróżnione pozycje otrzymują tytuł Książki Miesiąca. Spośród 48 Książek Miesiąca po redakcyjnej dyskusji zostaje wybranych 5 tytułów, które otrzymują tytuł Książki Roku.

Nagrody Książka Roku 2004 przypadły:

  • wydawnictwu Bosz za album Bruno Schulz w opracowaniu graficznym Macieja Buszewicza w kategorii album
  • wydawnictwu Muza za książkę Życie jest opowieścią Gabriela Garcii Marqueza w kategorii autobiografia
  • wydawnictwu Świat Książki za powieść Z głowy Janusza Głowackiego w kategorii literatura polska
  • Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu Znak za książkę Powstanie '44 Normana Daviesa w kategorii historia
  • Domowi Wydawniczemu Rebis za powieść Góra duszy Gao Xingijana w kategorii literatura obca. "Magazyn Literacki Książki" to miesięcznik dla księgarzy, wydawców, bibliotekarzy i wszystkich miłośników książek. To największy miesięcznik o książkach - liczy ok. 80 stron, jest wydawany w kolorze, w nakładzie prawie 4 tys. egz. Redaktorem naczelnym od maja 2001 roku jest Piotr Dobrołęcki. W styczniu "Magazyn Literacki Książki" świętował ukazanie się setnego numeru pisma.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d48u1po

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48u1po
d48u1po