Trwa ładowanie...

Konkurs na komiksowe historie przedstawiające Czesława Miłosza

Miłosz komiksowy - to tytuł konkursu na historie rysunkowe przedstawiające postać polskiego poety, który ogłosił Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Zwycięskie prace będą publikowane na łamach obchodzącego w tym roku 50-lecie miesięcznika kulturalnego "Odra".

Konkurs na komiksowe historie przedstawiające Czesława MiłoszaŹródło: Materiały prasowe
d36z32m
d36z32m

* Miłosz komiksowy - to tytuł konkursu na historie rysunkowe przedstawiające postać polskiego poety, który ogłosił Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Zwycięskie prace będą publikowane na łamach obchodzącego w tym roku 50-lecie miesięcznika kulturalnego "Odra". *

Konkurs jest skierowany zarówno do artystów plastyków jak i amatorów - poinformował w niedzielę PAP Adam Piwek z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. "Nie chcemy tworzyć komiksu o Miłoszu , ale stworzyć zbiór krótkich, kilkuobrazowych historyjek, przedstawiających sylwetkę autora Campo di Fiori" - podkreślił Piwek.

Prace, które można nadsyłać do 11 października, mogą być tworzone dowolną techniką komiksową. Liczy się pomysł i wierność z realiami historycznymi - podkreślają organizatorzy.Najlepsze prace będą publikowane na łamach obchodzącego w tym roku jubileusz 50-lecia miesięcznika kulturalnego "Odra" oraz wystawione w jednej z wrocławskich galerii. Wystawa będzie jednym z elementów podsumowujących obchody Roku Czesława Miłosza .

Konkurs realizowany jest w ramach projektu " Miłosz komiksowy i poetycki: Odra pełna Miłosza ", który otrzymał wsparcie ministerstwa kultury oraz samorządu województwa dolnośląskiego.

d36z32m

"Odra pełna Miłosza to jedno z działań, które wpisuje się w jubileusz 50-lecia jednego z najbardziej zasłużonych miesięczników kulturalnych, którego jesteśmy współwydawcą" - tłumaczył Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Dyrektor podkreślił, że jednym z celów konkursu jest wyjście poza kanon literackiego spojrzenia na postać polskiego noblisty. "Do współpracy zapraszamy plastyków, aby pokazać, że nietuzinkowe życie autora Zniewolonego umysłu może być inspiracją do stworzenia opowieści pełnej rysunkowych chmurek i ciekawych kresek, która będzie atrakcyjna dla młodszego pokolenia" - dodał.

Zwycięzca konkursu otrzyma również nagrodę pieniężna w wysokości 3 tys. zł.

d36z32m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36z32m