Trwa ładowanie...

"Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1": Baśniowa menażeria [RECENZJA]

W "Enoli i niezwykłych zwierzętach" śledzimy z zainteresowaniem przygody sympatycznej młodej weterynarki, która opiekuje się różnymi fantastycznymi stworzeniami. Co ważne, jej pomoc nie ogranicza się do podawania lekarstw takim istotom, lecz pomaga im w różnych sytuacjach, w których zagraża im niebezpieczeństwo ze strony ludzi.

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1Źródło: Materiały prasowe
d4hv082
d4hv082

W pierwszym zbiorczym tomie znajdziemy dwie historie o Enoli: "Niesforny gargulec" i "Na ratunek jednorożcom", w których oprócz tytułowych stworzeń możemy obserwować innych podopiecznych głównej bohaterki, jak choćby feniksa czy trolla, na którego głowie zamiast włosów rośnie istna dżungla. Wiernym towarzyszem nietypowej weterynarki z Muzeum Historii Naturalnej jest zaś kot Maneki, którego wyczyny wnoszą tutaj sporo humoru.

Szybko możemy się zorientować, że Enola naprawdę nie szczędzi wysiłków, by pomóc fantastycznym istotom. Kiedy zostaje poproszona o zbadanie gargulca z kościoła w pewnym miasteczku, nie zwleka ani chwili z wyruszeniem w podróż.

Znacznie trudniejszą sprawą okazuje się natomiast odkrycie powodu, z którego stojąca na dachu świątyni kamienna rzeźba każdej nocy przekręca się na cokole i w efekcie rano oblewa ludzi wychodzących z kościoła. Wprawdzie pierwsza diagnoza postawiona przez główną bohaterkę jest błędna, ale Enola nie zraża się tym i w końcu udaje jej się wyjaśnić tę zagadkę. Inną sprawą jest, że zanim wszystko się uspokoi, jeszcze kilku mieszkańców miasteczka spotka mokra niespodzianka.

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 Materiały prasowe
Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1Źródło: Materiały prasowe

Zdecydowanie groźniej wygląda natomiast druga sytuacja, ponieważ wygląda na to, że jednorożce zerwały układ zawarty z ludźmi, zgodnie z którym mogli oni korzystać z połowy lasu, a niezwykłe zwierzęta miały nie opuszczać jego drugiej części. Tymczasem jeden z jednorożców nie tylko przekroczył granicę, ale na domiar złego zaatakował bezbronne dzieci! Enola jednak nie wierzy w złą wolę tych fantastycznych istot. Po spotkaniu z nimi weterynarka nie tylko odkryje prawdziwą przyczynę niecodziennego zachowania baśniowego stworzenia, ale uda jej się doprowadzić do odnowienia przyjacielskich stosunków między ludźmi i jednorożcami.

d4hv082

Co istotne, "Enola i niezwykłe zwierzęta" to coś więcej niż dwie historyjki o wciągającej fabule, w których pojawiają się różne fantastyczne istoty. Zaletą tej serii są również znakomite rysunki, które uwypuklają zarówno piękno baśniowych stworów, jak i emocje bohaterów. Po prostu idealna lektura dla najmłodszych fanów komiksów.

"Enola Holmes": Millie Bobby Bwon jako siostra najsłynniejszego detektywa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hv082
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hv082