Trwa ładowanie...
d4eyg4x
psy
11-12-2015 21:37

#dziejesienazywo: Patryk Vega: „Nie da się być skutecznym policjantem i pozostać nieskażonym”

- Okrucieństwo, z którym spotykają się policjanci, odciska na nich swoje piętno. Ludzie nie zadają sobie pytania, jak funkcjonariusz ma sobie z tym piętnem poradzić. Alkohol jest oczywiście najprostszym odstresowywaczem. Dlatego alkohol w policji płynął strumieniami – mówi Patryk Vega, dokumentalista, reżyser i pisarz, autor książki „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”, w której opisuje kulisy zawodu policjanta.

Share
d4eyg4x

- Okrucieństwo, z którym spotykają się policjanci, odciska na nich swoje piętno. Ludzie nie zadają sobie pytania, jak funkcjonariusz ma sobie z tym piętnem poradzić. Alkohol jest oczywiście najprostszym odstresowywaczem. Dlatego alkohol w policji płynął strumieniami – mówi Patryk Vega, dokumentalista, reżyser i pisarz, autor książki „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy” , w której opisuje kulisy zawodu policjanta.

W programie #dziejesienazywo gościem Anny Gacek był także jeden z bohaterów „Złych Psów”, były pracownik operacyjny policji Jan Fabiańczyk, który potwierdził słowa Vegi:

- Alkohol znieczula. Proszę mi uwierzyć, że policjantowi nie jest w stanie pomóc nawet zwykły psycholog, bowiem nie wie on nic o jego pracy. Emocje trzeba czasem wyłączyć.

d4eyg4x

Fabiańczyk opisuje też najbardziej traumatyczną sprawę w swoim życiu, gdy na jego oczach powiesiła się 17-letnia dziewczyna, a on nie był w stanie jej uratować.

W kolejnym tomie serii „Złe psy” Patryk Vega kontynuuje odkrywanie prawdy o polskiej policji. Tym razem rozmawia o sytuacjach, gdy człowiek przechodzi na ciemną stronę mocy. Oto wstrząsające historie policjantów, którzy nie wytrzymali presji w pracy, przeszli na drugą stronę barykady i trafili do więzienia albo wylądowali w szpitalu psychiatrycznym.

Przerzucanie zwłok z dzielnicy do dzielnicy czy imprezy ze świadkami koronnymi zakończone orgią to ledwie punkt wyjścia do dramatów ujawnionych w rozmowach.

d4eyg4x

Dlaczego niektórzy przechodzą na złą stronę? Czy komuś udało się stamtąd wrócić? Poznaj policję od środka. Twardo, po męsku, bez cenzury.

Całą rozmowę można obejrzeć poniżej:

d4eyg4x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eyg4x
d4eyg4x