Trwa ładowanie...
d1oav00

Patryk Vega

East News
Źródło: East News

Patryk Vega przepytuje swoich rozmówców niezwykle szczerze, nie bojąc się tabu czy niewygodnych kwestii. Im gorzej, brutalniej, brudniej, obrzydliwiej, tym lepiej dla autentyczności treści książek Patryka Vegi. Poznajemy prawdę, dowiadujemy się rzeczy, o które sami wstydzilibyśmy się zapytać, zastanawiamy się, czy momentami rzeczywistość nie została nieco podkoloryzowana, lecz płynność strumienia treści każdej z pozycji prędko wciąga czytelnika i rozwiewa wątpliwe kwestie.

Patryk Vega – książka ”Złe psy. W imię zasad”

Patryk Vega zadebiutował jako pisarz w 2015 roku, publikując ”Złe psy. W imię zasad”. Udało mu się skłonić polskich policjantów do szczerych wyznań na temat swojej pracy. Efektem jest nieocenzurowana i bezkompromisowa książka Patryka Vegi o prawdziwym świecie przestępców i stróżów prawa. Liczą się skutki, a nie metody, więc granice między zbrodniarzami i osobami wymierzającymi sprawiedliwość są bardzo płynne. Ale czy na co dzień policjanci postępują bez skrupułów za każdą cenę?

Patryk Vega – książka ”Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”

Nakładem ”Otwartego Wydawnictwa” w 2015 roku ukazała się książka Patryka Vegi ”Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”. To kolejna pozycja na temat przekraczania granic i moralności. Drugi tom serii jest równie wciągający, a prawda o rodzimej policji daje wiele do myślenia. Po lekturze wywiadów Patryka Vegi dowiadujemy się chociażby, jak wykańczająca psychicznie jest praca stróżów prawa, czym skutkuje łamanie przez nich przepisów, czy trafiają do więzienia i szpitali psychiatrycznych. Bardzo po męsku o ludzkich dramatach twardych mężczyzn, czyli w stylu Patryka Vegi. Cykl ”Złe psy”zobrazował film Patryka Vegi ”Pitbull. Nowe porządki”, z mocnymi rolami Piotra Stramowskiego i Mai Ostaszewskiej.

Patryk Vega – książka ”Służby specjalne. Podwójna przykrywka”

W 2016 roku Patryk Vega wydał ”Służby specjalne. Podwójna przykrywka”. Były najemnik z wojskowego wywiadu otwarcie opowiada o prawdziwym świecie polskich szpiegów i pomorskich gangsterów. Od podszewki poznał także pracę z byłymi członkami takich formacji, jak Royal Marines czy SAS, ochraniał floty statków przed piratami oraz zagrożone życia najbogatszych Polaków. Patryk Vega w ciekawy sposób ujawnił dotychczas głęboko ukrywane sekrety służb specjalnych, których inaczej nigdy byśmy nie poznali, a także mechanizmy popularnych przekrętów biznesowych. W dramacie kryminalnym ”Służby specjalne”, w reżyserii Patryka Vegi oglądamy błyskotliwą Olgę Bołądź i Janusza Chabiora.

Patryk Vega – książka ”Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej policji”

”Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej policji” to swoista odpowiedź Patryka Vegi na najnowsze statystyki, które pokazują, w jak szybkim tempie rośnie ilość ilość kobiet, starających się o przyjęcie do policji. W książce Patryka Vegi z 2016 roku brutalny świat przedstawicieli prawa ukazany jest oczami przedstawicielek płci pięknej. Wymarzony zawód, presja zwierzchników, tragiczne wybory, szerzące się równouprawnienie i nieustanne udowadnianie gotowości do pracy to interesujące zagadnienia i tak przedstawione w najnowszej pozycji reżysera i scenarzysty. Patryk Vega wyreżyserował sensacyjny kryminał ”Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, w którym mieliśmy okazję oglądać Sebastiana Fabijańskiego, Joannę Kulig, Annę Dereszowską oraz Andrzeja Grabowskiego.

d1oav00

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oav00
d1oav00
d1oav00