Trwa ładowanie...
d4n9ktz

Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej Policji

książka
d4n9ktz
Oceń jako pierwszy:
Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej Policji
Rok wydania
Wydawnictwo
951541-niebezpieczne-kobiety.jpg

W Polsce, kraju o uwarunkowanej społecznie, stereotypowej sile mężczyzn, kobiety w służbach nadal spotykają się z pobłażaniem i traktowaniem z przymrużeniem oka. Tymczasem muszą one często łączyć ze sobą nie tylko zaangażowanie w obowiązki zawodowe z życiem prywatnym. Niejednokrotnie powinny pokazać, że są lepsze od mężczyzn - a przy tym czułe dla mężów i opiekuńcze dla dzieci.

"Niebezpieczne kobiety" to opowieść o losach kobiet w polskiej policji. Według statystyk w roku 2015 już aż 40% przyjętych do policji kandydatów było płci żeńskiej. Tak kobiety te łączą swoje życie prywatne i oddanie rodzinie z często brutalnym i nieprzewidywalnym światem walki z przestępstwami? Czy da się pogodzić bycie piękną, zadbaną żoną z koniecznością starcia twarzą w twarz z groźnym przestępcą? O czym myśli na służbie kobieta, która została oddelegowana do niebezpiecznej akcji? To właśnie takie zagadnienia porusza w swojej książce Patryk Vega.

Patryk Vega z wykształcenia jest socjologiem, zaś z pasji - reżyserem oraz scenarzystą, który stworzył m.in. serial dokumentalny "Prawdziwe psy". Od samego początku zajmuje się tematyką ruchów społecznych, w tym feminizmu, a także zagadnieniami związanymi z prawdziwymi obowiązkami polskiej policji czy działaniem podziemia mafijnego. Jest scenarzystą i reżyserem znanego serialu "Pitbull".

d4n9ktz
Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej Policji
Numer ISBN

978-83-7515-112-1

Gatunek

Reportaż

Oprawa

8

Liczba stron

368

Podziel się opinią

1
1
Share
d4n9ktz
d4n9ktz
d4n9ktz
d4n9ktz