Barwne jesienne lektury wydawnictwa Egmont
Kto ma za sobą niespełnione podróże wakacyjne, nic nie stracił. Już od września Literacki Egmont proponuje nowe powieści, które nadrobią letnie zaległości. „Magiczna Gondola”, „Sagi księżycowe. Cinder” i „Gorączka” to tylko wybrane lektury z wachlarza propozycji
Kto ma za sobą niespełnione podróże wakacyjne, nic nie stracił. Już od września Literacki Egmont proponuje nowe powieści, które nadrobią letnie zaległości. „Magiczna Gondola” , „Sagi księżycowe. Cinder” i „Gorączka” to tylko wybrane lektury z wachlarza propozycji. A do wyboru mamy i średniowieczną Wenecję, orientalny Pekin w przyszłości, ale i starożytny Rzym.
Seria „Poza czasem” porusza wątek podróży w czasie, znany już czytelnikom z uznanej i lubianej przez nich samych trylogii Kerstin Gier – href="http://ksiazki.wp.pl/bid,58415,tytul,Trylogia-czasu-1-Czerwien-Rubinu,ksiazka.html"> „Czerwień Rubinu” , „Błękit Szafiru” i „Zieleń Szmaragdu” , wdzięczny temat, który tym razem na kartach „Magicznej gondoli” Evy Völler przeniesie nas do magicznej Wenecji – miasta na wodzie.
Razem z Anną spędzimy wakacje w Wenecji. Podczas jednego ze spacerów naszą uwagę przykuje czerwona gondola. Dziwne. Czyż w Wenecji wszystkie gondole nie są czarne? Gdy niedługo potem Anna przygląda się w tłumie historycznej paradzie łodzi, zostaje wepchnięta do wody – na pokład czerwonej gondoli pomaga jej wejść młody mężczyzna. Nim zdąży wejść z powrotem na pomost, powietrze nagle zacznie drżeć i świat rozpłynie się Annie przed oczami. To rok 1499…
Powieść z serii płaszcza i szpady. Równie romantyczna co fascynująca podróż w czasie na tle cudownego krajobrazu, dowcipna i pełna wdzięku. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Trzeba przeczytać koniecznie! – jak pisze Kerstin Gier, autorka „Trylogii Czasu”.
Orientalny Pekin przyszłości przynosi barwny, hałaśliwy krajobraz miasta, który ciekawi niejednego Europejczyka. Kolejna pozycja * „Sagi księżycowe. Cinder” Marissy Meyer*wywraca nam jednak do góry nogami wizerunek Państwa Środka.
Wraz z Cinder główną bohaterką znajdujemy się w zdziesiątkowanym przez śmiertelną plagę mieście. Dziewczyna jest cyborgiem o tajemniczej przeszłości, jednocześnie obywatelem drugiej kategorii. Sprawę komplikuje piętno nałożone na nią przez macochę, jakoby była winna śmierci swojej przyrodniej siostry. W jej życiu niespodziewanie pojawia się książę, który nalega by wybrała się z nim na bal. To jednak jest niemożliwe, gdy okazuje się też, że ona sama jest zaginioną księżniczką śmiertelnych wrogów mieszkańców Ziemi.
Cinder to współczesna opowieść o Kopciuszku, łącząca klasyczną baśń z futurystyczną powieścią. Inteligentna, wywrotowa historia mająca swój początek dawno, dawno temu… Niebywała podróż do odległej krainy.
Na koniec wyprawa do świata, którego już nie ma. * „Gorączka” Dee Shulman*przenosi nas do starożytnego Rzymu i z powrotem do współczesności.
Nieustraszony rzymski gladiator. Lekkomyślna dziewczyna z XXI wieku. Tajemniczy wirus, który ich połączył... A.D. 152 Sethos Leontis, nadzwyczaj zręczny wojownik, nieoczekiwanie zostaje ranny i niebezpiecznie ociera się o śmierć. A.D. 2012 Niezwykle inteligentna, ale sprawiająca kłopoty Ewa zaczyna nowe życie w szkole dla wybitnie utalentowanych, ale jedna chwila w laboratorium pociąga za sobą przerażające konsekwencje. Niezwykły związek doprowadza do połączenia Ewy i Sethosa, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa.
Obyczajowa opowieść, antyczny dramat z romantycznym wątkiem są bogatym tłem dla współczesnej powieści obyczajowej dla nastolatków. Całość to ciekawe i rozbudowane postaci, ale również fabuła skonstruowana w bardzo logiczny i przekonujący sposób mimo swojej złożoności. Gorączka podczas lektury.
Jest w czym wybierać: średniowieczna Wenecja, orientalny Pekin w przyszłości, ale i starożytny Rzym.