Amazing Spider-Man Epic Collection. Plaga pająkobójców - recenzja komiksu wyd. Egmont
Kolejny, siódmy już tom Epickiej Kolekcji ze Spider-Manem w roli głównej zawitał do polskich czytelników i co tu dużo mówić - jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto w latach 90. biegał do kiosku po zeszyty TM-Semic. Lub był przykuty do telewizora, gdy kreskówka z Peterem Parkerem leciała na Fox Kids.
"Plaga pająkobójców należy do najpopularniejszych opowieści o Pajączku. Nintento w oparciu o nią stworzyło grę na Gameboya. Firma Toy Biz wypuściła na rynek figurki wymyślonych przez nas postaci, a cała fabuła została zaadaptowana w kilku odcinkach popularnego serialu animowanego Spider-Man! Ale wszystko zaczęło się tutaj. Oto te oryginalne opowieści. Tytuł, który przeszedł do legendy! Zatem poprawcie miotacze pajęczyn na nadgarstkach, kochani, przewróćcie stronę i trzymajcie się!".
Takimi słowami David Michelinie, jeden ze scenarzystów historii z tego tomu, zachęca do sięgnięcia po "Plagę pająkobójców" w wydaniu Epic Collection. Czyli kolejnej "cegle" (420 stron na papierze kredowym) w twardej oprawie, która przenosi nas tym razem do początku lat 90. XX w.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Spider-Man: Daleko od domu" - zwiastun
Tytułowa "Plaga pająkobójców" to oczywiście nie jedyna historia, która trafiła do kompilacji. Poza oryginalnymi zeszytami "The Amazing Spider-Man"" #368–377 i "The Amazing Spider-Man Annual"" #27 uwzględniono także opowieść z Venomem ("Spider-Man Special Edition: The Trial of Venom"), a na samym początku towarzyszymy Peterowi Parkerowi w niesamowitych przygodach z udziałem Doktora Strange’a i jego "znajomych" w Wymiarze Śmierci ("Spider-Man/Dr. Strange: The Way to Dusty Death").
Jak zwykle poszczególne historie trzymają różny poziom, ale ogólnie trzeba mieć słabość do takich nostalgicznych podróży w czasie, by czerpać przyjemność z lektury. Współczesny (niewyrobiony) czytelnik może się szybko odbić od kreski dawnych mistrzów i specyficznej narracji. Ale jeśli macie w pamięci takie nazwiska jak Aaron Lopresti, Mark Bagley, Jeff Johnson czy Tom Lyle, nie zastanawiajcie się długo nad zakupem tego tomu.