Trwa ładowanie...

Zły wilk to tylko czarny PR

Zły wilk to tylko czarny PRŹródło: Inne
d2jepls
d2jepls

Bajki, w których wilki są pozytywnymi bohaterami, to nowy sposób walki międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF z czarnym PR-em wilków - poinformowała przedstawicielka WWF Polska, Marta Gliszczyńska.

Bajki mają znaczenie, przekonują ekolodzy, bo głęboko zakorzeniony nieuzasadniony strach przed wilkami powoduje, że zwierzęta te giną z rąk ludzi, pomimo że są pod ścisłą ochroną.

– Wilki giną w wyniku cichego przyzwolenia na kłusownictwo oraz braku społecznego zainteresowania ich skuteczną ochroną. Tymczasem, jeśli nie będziemy aktywnie chronić wilka, wkrótce zniknie on z terenów Polski – przekonywała Gliszczyńska.

Jak dodała, w społeczeństwie pokutuje przekonanie, że wilki są straszne i należy się ich bać.
– Badania opinii publicznej przeprowadzone przez Instytut Millward Brown SMG/KRC na zamówienie WWF pokazują, że aż 40 proc. ankietowanych Polaków pozostaje w przekonaniu, że wilki stanowią zagrożenie dla człowieka, mimo że to kompletna fikcja - od 60 lat nie odnotowano ani jednego ataku tych zwierząt na ludzi – podkreśliła.

Czarny PR wilków, jak zauważyli ekolodzy, zaczyna docierać do ludzi już od najmłodszych lat, w bajkach o Czerwonym Kapturku, wilkołakach czy wilku w owczej skórze. Dlatego ekolodzy postanowili wydać bajki, w których wilki są pozytywnymi bohaterami.

Autorami bajek są dziennikarze i ich dzieci: Marysia i Katarzyna Dowbor, Grażyna Nowak i jej siostrzenica Marcelinka, Urszula Rybicka, Dominika i Arka Uhlig, Katarzyna i Jakub Urlich wraz z dziećmi.

Bajki czytane przez: Katarzynę Dowbor, Urszulę Dudziak, Reni Jusis, Magdalenę Stużyńską i Macieja Orłosia będą wydane na płycie, która w sprzedaży ma być dostępna przed świętami Bożego Narodzenia.

d2jepls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jepls