Trwa ładowanie...
d1t7w1f

Maciej Orłoś

PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum

Maciej Orłoś miał trzy żony i czworo dzieci. Jest laureatem m.in. czterech Wiktorów, Telekamery, Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, ŻyRafki (także za bycie ambasadorem akcji ”Cała Polska czyta dzieciom”).

Maciej Orłoś - biografia

Maciej Orłoś jest synem pisarza. Ukończył studia aktorskie na stołecznym Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej (obecnie Akademia Teatralna) oraz roczny kurs na londyńskiej LAMDA. W latach 80. Maciej Orłoś działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów oraz prowadził działalność konspiracyjną w Niezależnej Oficynie Wydawniczej NOWA, za co w 2008 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W pierwszym filmie fabularnym zadebiutował w 1975 roku, w serialu – 13 lat później. Maciej Orłoś przez 25 lat (do 2016 roku) prowadził ”Teleexpress” w TVP1, czym pobił w naszym kraju swoisty rekord. Ponadto był gospodarzem ”Wiadomości”, ”Oko w oko”, ”A to Polska właśnie!”, ”Nie ma jak Polska”, ”Przyjaciele”, ”300 procent normy”, współtworzył takie programy, jak ”Trochę kultury”, ”Pociąg do kultury” oraz ”Cooltura”.

Maciej Orłoś - książki

Maciej Orłoś nie zajmuje się jedynie pracą jako dziennikarz, prezenter telewizyjny i konferansjer. Jest również trenerem dla biznesu z zakresu wystąpień publicznych, autoprezentacji oraz kontaktów z mediami. Od lat w portfolio Macieja Orłosia widnieje także działalność literacka. Wydał wybrane wywiady (m.in. z Meryl Streep, Johnem Malkovichem czy Billem Gatesem), do których materiały Maciej Orłoś zebrał w programie ”Oko w oko”, a także ”Jak występować i zabłysnąć”. Poza tym Maciej Orłoś jest autorem książek dla dzieci (inspiracją były jego własne pociechy): ”Tajemnicze przygody Kubusia”, ”Tajemnicze przygody Meli”, ”Kuba i Mela dodaj do znajomych”, ”Kuba i Mela dają radę”.

d1t7w1f

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t7w1f
d1t7w1f
d1t7w1f