Trwa ładowanie...
d219y7g

Zaczytani: Empik funduje bajkoterapię dla dzieci w 10 ośrodkach

Dzięki firmie Empik do końca 2019 roku Fundacja Zaczytani.org rozpocznie bajkoterapię dla dzieci w dziesięciu ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych w różnych regionach Polski. Empik przekazał na ten cel aż 106 890 zł!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bajkoterapia to forma edukacji poprzez zabawę
Bajkoterapia to forma edukacji poprzez zabawę (Materiały prasowe)
d219y7g

Do wybranych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych będą regularnie przychodzić wolontariusze, którzy odbyli odpowiednie szkolenie. Bajkoterapia przynosi najlepsze efekty wśród dzieci w wieku 3-12 lat – przy regularnych spotkaniach daje się zauważyć większe zainteresowanie książkami i czytaniem, większą otwartość, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.

– Bajkoterapia to nie tylko czytanie dzieciom książek. To proces składający się z czytania, rozmowy z dziećmi i wykonywania ćwiczeń dostosowanych do ich możliwości poznawczych. Dzięki temu odkrywamy i nazywamy emocje, dzieci mogą się utożsamiać z bohaterami książki i dzielić ich uczucia – mówi Agnieszka Pawlak z Fundacji Zaczytani.org.

Już w październiku Fundacja Zaczytani.org uruchomi program bajkoterapii we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Dzięki firmie Empik do końca 2019 roku zajęcia będą prowadzone w dziesięciu ośrodkach. Imponujące fundusze przeznaczone na ten cel – ponad 100 tysięcy złotych – to cały zysk pochodzący ze sprzedaży drugiej części książki "Listy do...”. W 2018 roku zysk ze sprzedaży pierwszej części książki Empik również przekazał na cele Fundacji Zaczytani.org. Dzięki temu zostało otwartych sto nowych Zaczytanych Bibliotek w całej Polsce.

d219y7g

Zobacz też: Promocja czytelnictwa z udziałem gwiazd. Już tysiąc Zaczytanych Bibliotek w Polsce

   Materiały prasowe

Empik i Fundacja Zaczytani mają wspólną misję pokazywania dzieciom, jak wielką moc mają książki. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tak ważnych projektów – podkreśla Monika Marianowicz, Rzecznik Prasowy Empiku.

Misją Fundacji Zaczytani.org jest edukacja społeczna oraz promocja czytelnictwa. Cele te realizowane są poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach oraz instytucjach wsparcia społecznego, organizację corocznej Wielkiej Zbiórki Książek w całej Polsce, prowadzenie wolontariackich programów bajkoterapii.

d219y7g

Zobacz też: Fundacja Zaczytani: O tym jak biznes może czytać odpowiedzialnie

Dzięki zaufaniu i wsparciu ambasadorów, firm i instytucji Fundacja Zaczytani.org może dziś prowadzić działania w całej Polsce, budując lokalne społeczności skupione wokół książek i wzmacniając edukację czytelniczą.

d219y7g

Podziel się opinią

Share

d219y7g

d219y7g