Trwa ładowanie...

Zaczytani: Empik funduje bajkoterapię dla dzieci w 10 ośrodkach

Dzięki firmie Empik do końca 2019 roku Fundacja Zaczytani.org rozpocznie bajkoterapię dla dzieci w dziesięciu ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych w różnych regionach Polski. Empik przekazał na ten cel aż 106 890 zł!

Zaczytani: Empik funduje bajkoterapię dla dzieci w 10 ośrodkachŹródło: Materiały prasowe
dx3d48k
dx3d48k

Do wybranych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych będą regularnie przychodzić wolontariusze, którzy odbyli odpowiednie szkolenie. Bajkoterapia przynosi najlepsze efekty wśród dzieci w wieku 3-12 lat – przy regularnych spotkaniach daje się zauważyć większe zainteresowanie książkami i czytaniem, większą otwartość, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.

– Bajkoterapia to nie tylko czytanie dzieciom książek. To proces składający się z czytania, rozmowy z dziećmi i wykonywania ćwiczeń dostosowanych do ich możliwości poznawczych. Dzięki temu odkrywamy i nazywamy emocje, dzieci mogą się utożsamiać z bohaterami książki i dzielić ich uczucia – mówi Agnieszka Pawlak z Fundacji Zaczytani.org.

Już w październiku Fundacja Zaczytani.org uruchomi program bajkoterapii we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Dzięki firmie Empik do końca 2019 roku zajęcia będą prowadzone w dziesięciu ośrodkach. Imponujące fundusze przeznaczone na ten cel – ponad 100 tysięcy złotych – to cały zysk pochodzący ze sprzedaży drugiej części książki "Listy do...”. W 2018 roku zysk ze sprzedaży pierwszej części książki Empik również przekazał na cele Fundacji Zaczytani.org. Dzięki temu zostało otwartych sto nowych Zaczytanych Bibliotek w całej Polsce.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Empik i Fundacja Zaczytani mają wspólną misję pokazywania dzieciom, jak wielką moc mają książki. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tak ważnych projektów – podkreśla Monika Marianowicz, Rzecznik Prasowy Empiku.

dx3d48k

Misją Fundacji Zaczytani.org jest edukacja społeczna oraz promocja czytelnictwa. Cele te realizowane są poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach oraz instytucjach wsparcia społecznego, organizację corocznej Wielkiej Zbiórki Książek w całej Polsce, prowadzenie wolontariackich programów bajkoterapii.

Dzięki zaufaniu i wsparciu ambasadorów, firm i instytucji Fundacja Zaczytani.org może dziś prowadzić działania w całej Polsce, budując lokalne społeczności skupione wokół książek i wzmacniając edukację czytelniczą.

dx3d48k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3d48k