Trwa ładowanie...
ycipk-2r0cw0

Promocja czytelnictwa z udziałem gwiazd. Już tysiąc Zaczytanych Bibliotek w Polsce

5 listopada w Warszawie Fundacja Zaczytani.org otworzyła tysięczną Zaczytaną Bibliotekę. Wydarzeniu w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci towarzyszyły atrakcje dla małych pacjentów oraz spotkanie z gwiazdami – ambasadorami fundacji. Partnerem tysięcznej Zaczytanej Biblioteki jest Alior Bank.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W akcji promującej czytelnictwo bierze udział wiele znanych gwiazd
W akcji promującej czytelnictwo bierze udział wiele znanych gwiazd (Materiały prasowe)
ycipk-2r0cw0

Zaczytane Biblioteki to jedno z działań, którymi Fundacja Zaczytani.org promuje czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy wsparciu firm i instytucji otwiera biblioteki na oddziałach szpitalnych i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce. Książki do bibliotek pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek – jednej z największych kampanii społecznych odbywającej się wiosną każdego roku.

We wtorek 5 listopada w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. Kopernika odbyło się uroczyste otwarcie tysięcznej biblioteki Fundacji Zaczytani.org. Fundatorem tej biblioteki jest partner strategiczny fundacji – firma Alior Bank.

– Sześć lat temu, gdy powstawała nasza fundacja, marzyliśmy o otwarciu dwudziestu bibliotek. Dzisiejsze statystyki dawno przerosły nasze początkowe oczekiwania: ponad 1,8 mil zebranych książek, ponad 2000 punktów zbiórek w całej Polsce i aż tysiąc Zaczytanych Bibliotek. To dowody na to, że nasza misja jest potrzebna i konsekwentnie ją realizujemy – mówi Agnieszka Pawlak, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

ycipk-2r0cw0
Materiały prasowe
Podziel się

W uroczystym otwarciu tysięcznej biblioteki wzięli udział ambasadorzy fundacji, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Paulina Holtz, Joanna Jabłczyńska, Julia Kamińska, Katarzyna Pakosińska i Agnieszka Sienkiewicz. Gwiazdy były tam przede wszystkim dla małych pacjentów – tradycyjnie ambasadorzy przeczytali im bajkę i porozmawiali trochę o świecie emocji.

– Jednym z naszych najważniejszych działań – oprócz otwierania Zaczytanych Bibliotek – jest prowadzenie bajkoterapii dla dzieci w szpitalach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Nasi wolontariusze, po specjalnym szkoleniu, spotykają się z dziećmi, by wspólnie z nimi czytać, rozmawiać i ćwiczyć – wszystko po to, aby pomóc maluchom odkryć i nazwać emocje. Bajkoterapia to proces, który pomaga maluchom i starszakom radzić sobie z niekiedy trudną codziennością – mówi Michał Stępień z Zaczytanych.

Zobacz też: Fundacja Zaczytani: O tym jak biznes może czytać odpowiedzialnie

ycipk-2r0cw0

- Niezmiernie cieszy nas, że akcja Zaczytanych Bibliotek obiegła całą Polskę i że mamy przyjemność otwierać tę tysięczną. Wspólnie z zaczytanymi stawiamy ten kamień milowy i obiecujemy, że to nie ostatnia Zaczytana Biblioteka otwierana z Alior Bankiem. Każda kolejna biblioteka to dodatkowa cegiełka w zakresie kształtowania edukacji czytelniczej.

Materiały prasowe
Podziel się

A co więcej, pozwala ona małym pacjentom szpitali na przeniesienie się w bajkowy świat i na chwilę odetchnienia od rzeczywistości. Zależy nam, aby nasze działania przynosiły realne efekty, a m.in. Zaczytane Biblioteki są tego przykładem – mówi Wojciech Grabiec Alior Bank.

Podczas otwarcia tysięcznej biblioteki na dzieci czekał wesoły występ Pana Teatrzyka, który zaprezentował przedstawienie przygotowane specjalnie na potrzeby Fundacji Zaczytani.org. Nie zabrakło też kolorowych animacji, gier, zabaw i uwielbianych przez dzieci balonów.

ycipk-2r0cw0

Zobacz też: Światowy Dzień Książki: Zaczytani.org promują czytelnictwo wraz z gwiazdami

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2r0cw0

ycipk-2r0cw0
ycipk-2r0cw0